Обратная связь
Головна
Найвідоміші картини

Відомі картини: 6 витворів, без яких не було б сучасного живопису

З усіх видів образотворчого мистецтва саме живопис привертає увагу більшості. Картини, в які автори вкладають частинку себе, свого внутрішнього світу, можуть бути прості та зрозумілі нам, або ж зберігати таємниці та залишатися загадками. Сьогодні ми розповімо про відомі картини, які викликали справжню революцію в світі мистецтва, про тих, чия поява викликала небувалий резонанс, яка не затихає через роки і навіть століття.

Леонардо Да Вінчі «Мона Ліза»

І першою в цьому списку, звичайно ж, буде Мона Ліза. Написана близько 1503 - 1505 року вона стала найвідомішою картиною світу. Здається, в історії створення картини одні питання, багато хто з яких не вдалося вирішити навіть через 5 століть. Найбільший інтерес викликає міміка - сотні, а то й тисячі сторінок досліджень присвячені розгадці феномену посмішки Джоконди.

Це один з найбільш розтиражованих та відомих образів сучасного мистецтва - свою інтерпретацію портрета створив Сальвадор Далі, Казимир Малевич, Марсель Дюшан та навіть графітчик Бенксі.

Мона Ліза

Клод Моне «Враження»

Без імпресіонізму складно уявити, яким би був сучасний живопис. Стиль справив значний вплив на таких знаменитих живописців, як Вінсент ван Гог, Поль Гоген, Поль Сезанн. Насичені світлом та багаті відтінками полотна надихають і сучасних художників. Назва напряму, який здобув визнання у всьому світі, дала картина "Враження. Схід сонця" («Impression, soleil levant»), написана Клодом Моне на пленері в 1872 році.

Kартина Враження

Едвард Мунк «Крик»

Якщо імпресіонізм покликаний вражати, то мета експресіонізму полягає в тому, щоб приголомшувати. І, судячи з популярності "Крику", написаного в 1893 році, Едварду Мунку це цілком вдалося. Легендарний твір уже понад півстоліття вражає нас потужним емоційним напруженням, квінтесенцією самого жаху. Здається, що автор заглянув в майбутнє світових воєн і катастроф та висловив в сюжеті відчай, що його охопив.

Картина Крик

Казимир Малевич «Чорний квадрат»

Супрематизм, придуманий Малевичем, ознаменував відмову художника від предметного мистецтва. Концепція полягала в тому, щоб акцентувати увагу на чистоті кольору, естетичності форм, динамічності геометричних композицій. Яскравим втіленням цієї ідеї став «Чорний квадрат», написаний в 1915 році. Відомо, що художник написав ще кілька квадратів - в чорному, білому та червоному кольорі. Оригінальна назва роботи - "Чорний прямокутник на білому фоні".

Картина Чорний квадрат

Сальвадор Далі «Постійність пам'яті»

Ще один шедевр в добірці Найвідоміші картини з'явився на світ завдяки сиру камамбер. В один з вечорів 1931 Сальвадор Далі їв м'який сир та придумав свої геніальні "м'які годинники". Полотно було написано за пару годин. Образ розплавлених, текучих годинників демонструє відхід від лінійного розуміння часу. Гала, дружина Далі, побачивши твір, сказала, що цю картину забути неможливо.

Картина Постійність пам'яті

Вінсент ван Гог «Зоряна ніч»

"Я як і раніше потребую релігії. Тому я вийшов вночі з дому та почав малювати зірки" - написав Вінсент в листі до свого брата Тео. За рік до смерті Ван Гог створив одну зі своїх найзнаменитіших робіт. "Зоряна ніч" 1889 року стала другою спробою художника зобразити ніч з допомогою сили уяви, більш вражаючу та дивовижну, ніж в природі. Варто відзначити, що це йому вдалося - нічний пейзаж однозначно вражає та, через більш ніж сто років, ніхто ще не створив більш ефектного твору.

Картина Зоряна ніч

Надихатися творчою енергією картин відомих художників можна не тільки в стінах музею. Мистецтво може бути ближче, якщо замовити якісну репродукцію в компанії «Walldeco».