Поєднання кольорів в інтер’єрі

Поєднання кольорів в інтер'єрі

Автор: Канарка Канта

Дата:

Сприйняття навколишнього світу створюється за допомогою почуттів. Головним способом сприйняття інформації можна вважати зорові образи та враження. Уміння розрізняти кольори та їх відтінки – це здатність, яка з’явилася у людини в результаті еволюції. Кольорові асоціації дозволяють за допомогою правильного поєднання кольорів в інтер’єрі створити необхідну атмосферу. У даній статті будуть розібрані основні моменти, що стосуються правильного підбору кольорової гами для певних приміщень, а також будуть дані корисні поради, як поєднувати кольори в інтер’єрі.

кольорові поєднання в інтер'єрі

Психологічний вплив кольору

Вчені помітили, що колір багато в чому впливає на психологічний стан людини. Наука активно вивчала даний факт, створювала опитування, проводила експерименти. Отриманий науково-дослідний досвід та ретельне вивчення теми дозволило прийти до єдиної думки, що стосується впливу та значення кольорів в інтер’єрі на психіку і настрій. Була створена спеціальна колористична класифікація:

  • • Теплі;
  • • Холодні;
  • • Нейтральні.

До теплих по температурі відтінкам відносять червоний, рожевий, зелений, жовтий, рудий. Вони володіють сприятливою активізуючою дією, допомагають створити оптимальні умови для розумової діяльності. Більш того перераховані кольори підвищують апетит і збільшують биття серця, покращують роботу серцево-судинної системи. При цьому варто враховувати той фактор, що чисті кольори в інтер’єрі та їх відтінки можуть мати різний вплив.

Синій, темно-зелений, блакитний, рубіновий, фіолетовий відносяться до холодних відтінків. Подібні кольори мають розслаблюючу дію. Фактично протилежним ефектом, тобто зниженням апетиту, зменшенням тиску, сприяють хорошому сну.

До нейтральних відтінків відносять білий, сірий та чорний. Така психологія кольору в інтер’єрі.

психологія кольору

Цікаво знати!

Здорове око людини може розрізняти до десяти мільйонів різноманітних відтінків. Здатність до чутливого розпізнання кольорів дозволяє швидко орієнтуватися в просторі, а також створювати в пам’яті асоціативні ряди, пов’язані з певним тоном.

Оптичні кольорові ефекти

Різноманітні фарби предметів можуть мати відмінний ефект, згідно оптики. Яскравий предмет однакового розміру буде здаватися більше, ніж той, який має нейтральний або темний колір.

Світлі відтінки розширюють приміщення, роблячи його візуально більше. Темні грають в зворотному напрямку. Так якщо обрати в якості основного кольору стіни світлі шпалери або фарбу, то буде здаватися, що кімната стала більше та просторіше. Особливо розширити приміщення допоможуть 3д фотошпалери для інтер’єру. З огляду на дані правила можна правильно створювати кольорове зонування.

інтер'єр з розширюючими простір шпалерамиІнтер’єр в світлих тонах з розширюючими простір 3д шпалерами

інтер'єр з перспективою
Інтер’єр вітальні в світлих тонах з шпалерами, що розширюють простір

Палітра поєднання кольорів в інтер’єрі

Професійні дизайнери користуються спеціальною таблицею поєднання кольорів в інтер’єрі. Існують деякі системи, які дозволяють розглядати і здійснювати вибір колірної гами в інтер’єрі.

Принцип монохромности. Необхідно обрати один основний відтінок, який буде переважати, а далі грати саме близькими тонами, які в цілому нагадують обраний колор, але відрізняються глибиною, насиченістю.

Наступний принцип поєднання кольорів в дизайні користується популярністю останнім часом – це метод контрастів. В цілому приміщення оформлене в нейтральній гамі, але в якості яскравих акцентів використовуються протилежні комбінації кольорів в інтер’єрі. Подібний контраст дозволяє вигідно підкреслити відтінок та зробити його більш насиченим та глибшим.

Кольорове об’єднання. Як відомо, існують чисті кольори, які неможливо отримати шляхом змішування, ще їх називають базовою палітрою. Та існують такі відтінки, які були отримані в результаті змішування двох або більше відтінків. Два контрастних кольори можуть мати гарний вигляд у просторі, якщо об’єднати їх загальним третім кольором, який присутній в складі. Так рудий та зелений відтінок на перший погляд здаються контрастними, але вони мають в складі загальний жовтий, тому в інтер’єрі будуть доповнювати композицію. 

Існує каталог комбінацій, які виграшно виглядають в загальному дизайні. Якщо людині складно орієнтуватися в перерахованих вище правилах, то їй краще обрати один переважаючий відтінок і знайти до нього таблицю поєднання. Тоді загальний зовнішній вигляд кімнати відповідатиме всім сучасним течіям.

підбір кольорів для інтер'єру

Яких поєднань краще уникати

Існують комбінації кольорів, які виглядають в інтер’єрі просто та іноді без смаку. Такі моменти необхідно знати, наводимо приклади, чого необхідно уникати:

  • • Два переважаючих яскравих контрастних відтінки без розведення. Так якщо людина зробить кімнату в яскравому червоному відтінку стін і додасть лаймовий або зелений, то кімната буде негативно впливати на психіку людини й почне дратувати. Необхідно розбавляти занадто яскраві кольори нейтральними.
  • • Негарно виглядає інтер’єр, що складається з одного кольору. Необхідно грати з відтінками, якщо обраний один колір. Щоб уникнути монотонності. Так жовта гамма може включати лимонні, а також коричневі кольори.

Використовувати правильні комбінації кольорів в інтер’єрі можна при оформленні будь-якого приміщення в квартирі, будь то вітальня, спальня або кухня. Поєднання кольорів – це важливо при складанні дизайн проекту, тому не варто випускати з уваги цей аспект. Сподіваємося, що стаття була корисною для прочитання і тепер ви знаєте, як правильно комбінувати відтінки.

поєднання кольорів в інтер'єрі

Кошик