Ремонт ванної своїми руками. Покрокова інструкція

Ремонт ванної своїми руками. Покрокова інструкція

Автор: Канарка Канта

Дата:

Багато людей не знають, з чого почати ремонт у ванній кімнаті, адже з подібним завданням доводиться стикатися досить рідко. Наша стаття допоможе вам зрозуміти, як правильно організувати ремонт ванної кімнати своїми руками, в тому числі, як підібрати оптимальний матеріал. Продовжуйте читати, якщо цікаво дізнатися, як зробити ремонт у ванній.

ремонт ванної кімнати своїми руками

Перший крок: визначаємося з ідеєю майбутнього інтер’єру

Перш ніж починати ремонт ванної кімнати своїми руками необхідно провести підготовчі роботи. Зазвичай цей процес включає в себе кілька простих дій:

  • • Замір приміщення;
  • • Створення зразкового дизайн-проекту або пошук фото готових проектів, які підходять під габарити приміщення.

Замір приміщень проводиться з урахуванням всього наявного сантехнічного обладнання. Варто приймати в рахунок раковину, ванну й унітаз, а також подумати про розміщення побутових приладів, таких як пральна машина, яка нерідко присутній у ванній кімнаті.

з чого почати ремонт у ванній

Оцініть наскільки велика площа ванної кімнати. Якщо кімната маленька, то варто подумати, як візуально збільшити простір, або оптимізувати його. Світла кольорова гамма й наявність дзеркал створять зоровий ефект більш просторого приміщення. Якщо хочете заощадити простір й зробити його більш функціональним, то замість ванни краще використовувати душову кабіну.

Після того, як всі параметри визначені необхідно приступати до створення проекту. В інтернеті можна знайти не тільки картинки інтер’єрів та дизайнів для натхнення, а й готові варіанти. Залишається тільки підлаштувати їх під власний смак і матеріальні можливості.

ремонт у ванній своїми руками

Другий крок: підбираємо матеріали

Якщо дизайн-проект створений професіоналами, то всі необхідні матеріали вже прописані. Також розраховано їх кількість. Але якщо ви затіяли ремонт ванної своїми руками, й не хочете залучати інших людей, то можете самостійно підібрати необхідні матеріали.

Зазвичай для облицювання стін використовують такі варіанти:

  • • Керамічна плитка;
  • • Пластикові панелі;
  • • Вінілові шпалери з лаком.

Останній варіант вважається останнім писком моди, більш того лак не дозволяє їм відклеюватися, що говорить про таку якість, як довговічність і практичність. Саме тому в даній статті більш детально буде розібрано застосування в якості декору стійких до вологи шпалер або фотошпалер.

Існує кілька способів обробки ванної кімнати фотошпалерами

ванна з красивими фотошпалерами

Перший варіант: поклейка по всій висоті стін ванної кімнати

Даний спосіб відмінно застосовується в наступних випадках:

  • • Ванна розташована в центрі кімнати.
  • • Кімната оснащена закритою душовою кабіною.

Спосіб досить швидкий та ідеально підходить тим, хто вирішив зробити швидкий ремонт у ванній. З чого почати його здійснення? Для початку необхідно провести демонтаж попередньої обробки. Після цього слід ретельно пошпаклювати поверхню і нанести ґрунтовку. Можна переходити до поклейки. Обов’язково використовуйте спеціальний клей.

як зробити ремонт у ванній

Другий варіант: часткове застосування

Деякі складні інтер’єри припускають, що половина висоти стіни декорована плиткою, а верхня частина – шпалерами. Виглядає це дуже ефектно та дорого. Також плитку використовують навколо ванни або душової кабіни, що гарантує герметичність. Особливістю подібного дизайну вважають текстурний контраст. Примітно, що здійснити подібний ремонт ванної своїми руками не складе великих труднощів або капіталовкладення.

ремонт ванних кімнат своїми руками

Третій варіант: фотошпалери

Ванна кімната відіграє особливу функцію в квартирі або будинку. Саме в цьому приміщенні можна розслабитися після важкого трудового дня. Фотошпалери для ванної допоможуть створити незвичайну атмосферу присутності. Залежно від обраного малюнка, кольору та фактури можна візуально розширити простір. Більш того поклеїти їх зможе абсолютно кожна людина, яка навіть не має досвіду в подібній практиці. Це дуже важливо для здійснення ремонту у ванній своїми руками. Також фотошпалери чудово поєднуються з іншими матеріалами, що дозволяє створювати неповторні комбінації.

ремонт ванної своїми руками із застосуванням фотошпалер

зробити перший крок до здійснення давно задуманих інтер’єрних змін. Сподіваємося, що ви знайшли багато цікавих дизайнерських рішень в застосуванні фотошпалер при ремонті ванних кімнат своїми руками, а також зуміли розібратися в сучасних тенденціях.

Кошик