ТОП-6 найбільш відомих картин

З усіх видів образотворчого мистецтва саме живопис привертає увагу більшості. Картини, в які автори вкладають частинку себе, свого внутрішнього світу, можуть бути прості та зрозумілі нам, або ж зберігати таємниці та залишатися загадками. Сьогодні ми розповімо про відомі картини, які викликали справжню революцію в світі мистецтва, про тих, чия поява викликала небувалий резонанс, яка не затихає через роки і навіть століття.

Леонардо Да Вінчі «Мона Ліза»

І першою в цьому списку, звичайно ж, буде Мона Ліза. Написана близько 1503 – 1505 року вона стала найвідомішою картиною світу. Здається, в історії створення картини одні питання, багато хто з яких не вдалося вирішити навіть через 5 століть. Найбільший інтерес викликає міміка – сотні, а то й тисячі сторінок досліджень присвячені розгадці феномену посмішки Джоконди.

ТОП-6 найбільш відомих картин

Цікаво! Це один з найбільш розтиражованих та відомих образів сучасного мистецтва – свою інтерпретацію портрета створив Сальвадор Далі, Казимир Малевич, Марсель Дюшан та навіть графітчик Бенксі.

Мона Ліза

Відома картина Леонардо да Вінчі написана на дошці, а не на полотні, і перемальовувалась майстром двічі. Картини відомих художників часто стають об’єктами вандалізму або крадіжки. У 1911 році творіння італійця сенсаційно пропало з Лувру, а на своє місце повернулося в 1914. Зараз картина застрахована на 3 мільйони доларів, а на охоронну систему легендарний паризький музей витратив 7 мільйонів євро.

Клод Моне «Враження»

Без імпресіонізму складно уявити, яким би був сучасний живопис. Стиль справив значний вплив на таких знаменитих живописців, як Вінсент ван Гог, Поль Гоген, Поль Сезанн. Насичені світлом та багаті відтінками полотна надихають і сучасних художників. Назва напряму, який здобув визнання у всьому світі, дала картина “Враження. Схід сонця” («Impression, soleil levant»), написана Клодом Моне на пленері в 1872 році.

Kартина Враження

ТОП-6 найбільш відомих картин

На картині майстра, яку він писав з натури, видно старий аванпорт Гавра. У цьому невеликому містечку на півночі Франції пройшло дитинство Клода Моне, і серед вузьких вуличок і мальовничих набережних невеликого містечка він усвідомив себе художником.

Живописцю вдалося закарбувати мить висхідного над гаванню сонця. Всі об’єкти написані різкими розмашистими мазками, що створює відчуття незавершеності картини. Але таке «Враження» великого майстра імпресіонізму.

Едвард Мунк «Крик»

Якщо імпресіонізм покликаний вражати, то мета експресіонізму полягає в тому, щоб приголомшувати. І, судячи з популярності “Крику”, написаного в 1893 році, Едварду Мунку це цілком вдалося. Легендарний твір уже понад півстоліття вражає нас потужним емоційним напруженням, квінтесенцією самого жаху. Здається, що автор заглянув в майбутнє світових воєн і катастроф та висловив в сюжеті відчай, що його охопив.

Картина Крик

«Крик» став знаковою віхою в творчості норвезького майстра, викликаючи масу суперечливих емоцій. Складно визначити стать центральної фігури, а, можливо, це проникливий крик самої природи. Хвилеподібні лінії чудово передають звук цього крику, а сама картина пронизана найсильнішим почуттям страху.

Казимир Малевич «Чорний квадрат»

Супрематизм, придуманий Малевичем, ознаменував відмову художника від предметного мистецтва. Концепція полягала в тому, щоб акцентувати увагу на чистоті кольору, естетичності форм, динамічності геометричних композицій. Яскравим втіленням цієї ідеї став «Чорний квадрат», написаний в 1915 році. Відомо, що художник написав ще кілька квадратів – в чорному, білому та червоному кольорі. Оригінальна назва роботи – “Чорний прямокутник на білому фоні”.

Картина Чорний квадрат

ТОП-6 найбільш відомих картин

Цікаво! Оригінальна робота Малевича вважається одним з найзагадковіших творів живопису ХХ століття. Картина не раз досліджувалася за допомогою новітніх технологій, які відкривають її нові таємниці. Під час одного з досліджень світ дізнався, що останній варіант в чорних тонах замалював два кольорових зображення. У філософському розумінні художник звів в «Чорному квадраті» до нуля попередні досягнення культури, і задав абсолютно новий напрямок в живописі.

Сальвадор Далі «Постійність пам’яті»

Ще один шедевр в добірці Найвідоміші картини з’явився на світ завдяки сиру камамбер. В один з вечорів 1931 Сальвадор Далі їв м’який сир та придумав свої геніальні “м’які годинники”. Полотно було написано за пару годин. Образ розплавлених, текучих годинників демонструє відхід від лінійного розуміння часу. Гала, дружина Далі, побачивши твір, сказала, що цю картину забути неможливо.

Картина Постійність пам'яті

ТОП-6 найбільш відомих картин

Важливо! Знаменита картина Сальвадора Далі, як і вся його творчість, має глибокий філософський зміст. Троє «м’яких годин» символізують три стану часу: минуле, сьогодення і майбутнє, а багато фахівців порівнюють філософський зміст твору Далі з теорією відносності Ейнштейна. Допитливий глядач може розглянути на полотні обличчя людини, а сенс в усвідомленні швидкоплинності часу і вічності пам’яті.

Вінсент ван Гог «Зоряна ніч»

“Я як і раніше потребую релігії. Тому я вийшов вночі з дому та почав малювати зірки” – написав Вінсент в листі до свого брата Тео. За рік до смерті Ван Гог створив одну зі своїх найзнаменитіших робіт. “Зоряна ніч” 1889 року стала другою спробою художника зобразити ніч з допомогою сили уяви, більш вражаючу та дивовижну, ніж в природі. Варто відзначити, що це йому вдалося – нічний пейзаж однозначно вражає та, через більш ніж сто років, ніхто ще не створив більш ефектного твору.

Картина Зоряна ніч

Одну зі своїх найвідоміших картин нідерландський живописець написав, перебуваючи в психіатричній лікарні. Не маючи можливості писати з натури, він вперше зрадив своєму принципу, написавши «Зоряну ніч» по пам’яті. Експеримент вдався, а світ отримав новий шедевр живопису.

Надихатися творчою енергією картин відомих художників можна не тільки в стінах музею. Мистецтво може бути ближче, якщо замовити якісну репродукцію картин в компанії «Walldeco».

Дивіться також

Кошик