Ремонт балкону: як створити додаткову кімнату в квартирі

Ремонт балкону: як створити додаткову кімнату в квартирі

Автор: Канарка Канта

Дата:

Практично в кожній квартирі багатоповерхового будинку є балкон. Цю площу часто недооцінюють, і використовують в якості сушарки для білизни, складу речей не першої необхідності. Але якщо виконати якісний ремонт балкона, він зможе стати повноцінною кімнатою. Найбільш популярними варіантами є облаштування балкона для кабінету, оранжереї або кімнати відпочинку.

ремонт балкону

Ремонт лоджії: основні етапи роботи

Залежно від того, на який кінцевий результат націлений господар помешкання, будуть потрібні різні матеріали. Якщо планується просто освіжити кімнату, досить просто наклеїти нові шпалери і змінити підлогове покриття. Капітальні роботи ж зможуть кардинально змінити на краще балкон. Ремонт в такому випадку буде тривати довше, але в кінцевому результаті ви отримаєте абсолютно нову красиву кімнату.

Ремонт лоджії складається з наступних етапів:

 • • підготовчі роботи;
 • • зміцнення бетонної плити;
 • • скління;
 • • утеплення;
 • • внутрішнє оздоблення балкону.

На першому етапі необхідно підготувати кімнату, винести всі меблі речі, що зберігалися. Також слід провести демонтаж старих шпалер, підлогового і стельового покриття. Після цього – ретельно оглянути несучу бетонну плиту на наявність пошкоджень. Якщо в ній є тріщини та відколи аж до арматури, необхідно провести її зміцнення і капітальний ремонт балкону. Київ насичений досвідченими бригадами будівельників, які оцінять розмір пошкоджень, та проведуть зміцнення бетонної плити. На даному етапі можна зробити утеплення підлоги керамзито-бетонною стяжкою.

Порада! Не варто самостійно проводити зміцнення плити на балконі. Для цієї роботи потрібен спеціальний інструмент та досвід будівельних робіт, від якості яких залежить цілісність і тривалість експлуатації балкону. Краще скористатися послугами професійної будівельної бригади для вирішення даного питання.

Після того, як балконна плита відновлена, можна продовжувати ремонт лоджії своїми руками і приступати до наступних етапів: скління та утеплення. Роботами по установці нового склопакета на лоджії займаються спеціальні компанії. Для того щоб в зимовий період в кімнаті зберігалося максимальне тепло, слід замовляти подвійний або потрійний склопакет, який також захищає приміщення від стороннього шуму.

гарний ремонт балкону

Утеплення лоджії

Для економії внутрішнього простору балкону, оптимально утеплювати його зовнішню частину. Але це не завжди можливо, особливо для квартир на верхніх поверхах. Висотні роботи проводяться промисловими альпіністами, а їхні послуги досить дорогі. Тому більшість власників, виконуючи ремонт балкону своїми руками, проводять утеплення внутрішньої його частини.

Утеплення стін та стелі оптимально проводити листами пеноплекса. Такий сучасний матеріал має не велику товщину та монтується на спеціальний клей. Якщо в подальшому планується застосування шпалер на стінах та стелі, поверхню панелей слід обштукатурити. У разі використання пластикових панелей, на плити пеноплекса кріпляться дерев’яні рейки, на які монтується декоративний пластик. В даному випадку, штукатурити всю поверхню немає необхідності, досить тільки закрити стики. Пластикові панелі в подальшому можна прикрасити яскравими фотошпалерами у вигляді наклейок або постерів.

ремонт балкону з фотошпалерами

Підлогове покриття

В якості підлогового покриття на лоджії можна використовувати:

 • • Лінолеум – найбільш бюджетний варіант. Його перевагами є простота укладання та великий вибір малюнка. Недоліком є низька теплопровідність.
 • • Ламінат – добре зберігає тепло, але при постійному контакті з вологою може розбухнути та зіпсуватися.
 • • Плитка – найміцніший матеріал, простий у догляді. Укладання плитки найбільш трудомісткий процес. Основним недоліком є низька теплопровідність, через яку в зимовий період виходить холодна лоджія. Ремонт в такому випадку повинен включати укладання теплої підлоги.

Оздоблення лоджії: вибір матеріалів для стін та стелі

Перед тим, як наносити декоративний матеріал на стіни та стелю. Необхідно прогрунтувати поверхню спеціальним засобом. Щоб запобігти появі цвілі та грибка надалі.

В якості настінного покриття можна використовувати:

 • • Декоративний камінь. Даний матеріал гарно виглядає як по всьому периметру кімнати, так і в якості акцентних деталей в тандемі з фактурною штукатуркою або фарбою. Цікава ідея – декоративний камінь, який покладений по периметру фотошпалер із зображенням морського пейзажу.

  обробка балкону декоративним каменем

 • • Шпалери – класичний варіант. Вони дозволяють стінам дихати, а широкий вибір текстури і кольорових варіантів дозволяє створити унікальний дизайн кімнати. Їх можна комбінувати з різними фотошпалерами, плиткою та іншими матеріалами. Оздоблення балкону своїми руками з використанням шпалер – одне з найбільш простих рішень.

  обробка балкону шпалерами

 • • Пластикові панелі – найбільш простий в догляді матеріал. Така обробка балкону найменш фінансово затратна. Монтується на дерев’яні рейки, встановлені по периметру балкону на трьох рівнях. Такі панелі випускають в різних однотонних варіантах і з забарвленням імітуючим натуральне дерево. Цікаві ідеї для створення яскравих акцентів на таких панелях включають використання фотошпалер у вигляді наклейок, або комбінування їх з іншими матеріалами. Такий декор легко клеїться, а в разі потреби легко замінити новим варіантом фотошпалер, тим самим освіживши інтер’єр.

  обробка балкону пластиковими панелями

 • • Водоемульсійна фарба. Основна перевага даного матеріалу – широкий вибір кольорів і можливість створення унікального відтінку за допомогою змішування фарбувальних пігментів.

  обробка балкону водоемульсійною фарбою

Важливо! Якщо, виконуючи ремонт балкону, ви вирішили пофарбувати стіни і стелю водоемульсійною фарбою, попередньо необхідно якісно обштукатурити поверхню, вирівнюючи її. В іншому випадку, після нанесення фарби на стінах або стелі будуть помітні всі нерівності.

Якісний ремонт на балконі дозволяє створити додаткову кімнату в будинку, де приємно проводити час, а не тільки зберігати різні речі. Встановивши розетки, підлогу з підігрівом та красиві функціональні меблі, лоджію можна використовувати для вечірніх чаювань, як робочий кабінет або облаштувати тут зимовий сад.

Кошик