Як клеїти шпалери на стелі: корисні поради для тих, хто робить ремонт своїми руками

Як клеїти шпалери на стелі: корисні поради для тих, хто робить ремонт своїми руками

Автор: Канарка Канта

Дата:

Обклеювання стін шпалерами – процес нескладний, іноді навіть приємний. Що стосується стельових перекриттів, то це заняття більш трудомістке. Але і з ним, при бажанні можна впоратися за 1 день. Поговоримо про те, як клеїти шпалери на стелі з мінімальними витратами сил і часу, як готувати поверхню, обирати матеріал, як домогтися ідеального зовнішнього вигляду, не маючи професійного досвіду.

фото шпалери з космосом на стелі

Попередній етап – як захистити квартиру від бруду та пилу

Поклейка шпалер на стелі – не найскладніша частина процесу. Самий трудомісткий етап – очищення від старої обробки. Проблема в тому, що відстань від стелі від підлоги складає від 2,5 до 3 м. Цього достатньо, щоб бруд летів на підлогу, стіни та меблі (якщо не винести їх в інші кімнати). Тому робочий процес слід починати з підготовки підлоги. Розумно застелити її старими журналами і газетами, а також задрапірувати меблі.

Як клеїти шпалери на стелі: корисні поради для тих, хто робить ремонт своїми руками

Важливо! Працюючи з стельовими перекриттями, подбайте про стійку драбину (тумбу, драбинку). Хиткий табурет і крихкий стілець не підійдуть. Якщо в будинку немає спеціалізованого обладнання, краще використовувати міцний стіл.

як клеїти шпалери на стелю в дитячій

Поклейка шпалер на стелю відбувається на рівну поверхню. Якщо у верхній частині приміщення є значні вади, необхідно замаскувати їх шпаклівкою або гіпсокартоном. В цілому підготовка стелі перед наклеюванням проводиться за традиційною схемою:

  • • очищення.
  • • грунтовка.
  • • замазування щілин та нерівностей за допомогою шпаклівки.
Як клеїти шпалери на стелі: корисні поради для тих, хто робить ремонт своїми руками

Зверніть увагу! Для обклеювання стелі вигідно купити щільні тиснені шпалери або фотошпалери з сюжетним малюнком. Вони приховають огріхи неідеального стельового перекриття.

Як правильно клеїти шпалери на стелю – нюанси технології

Теоретично з поклейкою можна впоратися самостійно, але дві пари робочих рук значно спростять процес. Питання, як клеїти шпалери на стелю, розглядається виключно в практичному аспекті. Фахівці рекомендують клеїти смуги паралельно до вікна, починаючи з кута, найближчого до віконного отвору. Попередньо стельове перекриття слід прогрунтувати клеєм.

Як клеїти шпалери на стелі: корисні поради для тих, хто робить ремонт своїми руками

Зверніть увагу! Оскільки утримувати полотнище однією рукою важко, його попередньо складають «гармошкою» (таким чином, щоб лицьова сторона не стикалася з намазаною клеєм).

Сам процес виконується за стандартною технологією, тобто полотнище необхідно:

  • • прикласти до поверхні,
  • • притиснути,
  • • розгладити щоб уникнути нерівностей та скупчення повітря.

Дуже зручно робити це за допомогою спеціального шпалерного шпателя!

обклеювання стелі шпалерами з орхідеями

Як поклеїти шпалери на стелю під фарбування

Сьогодні великою популярністю в Києві користуються флізелінові шпалери. Це відмінний вибір для стелі, так як їх колір і структура просто створені для обклеювання верхньої частини кімнати. Іноді запитують, як правильно клеїти шпалери на стелі, якщо вони на флізеліновій основі. Відповідь: це дуже просто – не треба намазувати полотно клеєм! Питання подальшого фарбування (фарбувати чи ні) вирішується індивідуально.

Як клеїти шпалери на стелі: корисні поради для тих, хто робить ремонт своїми руками

Важлио! Щільні флізелінові шпалери відмінно виглядають, приховують нерівності та є головним конкурентом натяжної стелі. Важливий плюс їх використання в тому, що полотнище не потрібно мазати клеєм – клейку масу наносять тільки на стіну.

Паперові та вінілові шпалери відповідного забарвлення – також хороший вибір для стелі, хоча вони не настільки красиві та довговічні. До того ж доведеться мазати клеєм полотнище. Це не дуже зручно, коли основна частина роботи відбувається на висоті 1,5 метра над рівнем підлоги.

шпалери з небом на стелі

Як клеїти стельовий плінтус на шпалери

Декор стелі буде неповним без спеціального плінтуса. Клеїти його простіше, ніж довге полотнище, але необхідно використовувати спеціальний клей (переважно ПВА або на полімерній основі). При непрофесійному ремонті плінтус наклеюють після шпалер (безпосередньо на них). У професійних бригадах вважають, що обклеювання стелі шпалерами – завершальний процес; спочатку потрібно приклеїти декоративне оздоблення (тобто плінтус).

Як клеїти шпалери на стелі: корисні поради для тих, хто робить ремонт своїми руками

Важливо! Якщо немає можливості найняти бригаду, яка все зробить за Вас, то простіше клеїти плінтус поверх шпалер. Знизу нюанси будуть не видно, і дизайн інтер’єру не постраждає.

Сьогодні питання, як поклеїти шпалери на стелі, легко вирішується за допомогою рад в Інтернеті та наочних відеоуроків. Також не забувайте про інструкції, розміщені на рулоні шпалер та на упаковці з клеєм. У них детально розписана послідовність Ваших дій; часто вона супроводжується наочною схемою.

стельовий плінтус на шпалерах

Кошик