Як клеїти флізелінові шпалери: корисні поради та рекомендації

Як клеїти флізелінові шпалери: корисні поради та рекомендації

Автор: Канарка Канта

Дата:

Паперове покриття поступається місцем новим матеріалам для декорування стін. Все частіше ми зустрічаємо в магазинах шпалери на флізеліновой основі. Вони відрізняються вишуканим дизайном і прекрасно виглядають в інтер’єрі. Але при цьому в два рази ширше півметрових паперових рулонів, і у багатьох виникають побоювання, чи не буде проблем з їх нарізкою, наклейкою, підгоном малюнка. Поговоримо про те, як клеїти флізелінові шпалери правильно, щоб не шкодувати про витрачені гроші і зіпсовані матеріали.

флізелінові шпалери в інтер'єрі

Як клеїти флізелінові шпалери: корисні поради та рекомендації

Це цікаво! Флізеліном називають спресовані целюлозні волокна, скріплені полімером. Цей матеріал міцніше паперу і поводиться більш стабільно (не розбухає, не рветься, не розтягується). Головне достоїнство флізелінових шпалер в тому, що їх наклеюють на стіну, не промащуючи полотна клеєм.

Шпалери на флізеліні бувають декількох типів:

 • • під фарбування білі;
 • • під фарбування кольорові;
 • • з вініловим (паперовим, текстильним) декоративним покриттям;
 • • рельєфні.

Відповідь на питання, як клеїти шпалери на флізеліновой основі, залежить від типу куплених рулонів, колірної гами та стану стіни. Якщо шпалери клеять під фарбування, немає необхідності домагатися ідеально рівного білого кольору на підготовленій поверхні. В іншому випадку краще приділити стінам якомога більше часу.

флізелінові шпалери рулони

Майстри знають, як правильно клеїти флізелінові шпалери, і відгукуються про них як про невибагливий і легкий в роботі матеріал. Складнощів з поклейкой самого полотна зазвичай не виникає – проблеми можуть бути при неправильній підготовці поверхні та нерівних стінах, що часто-густо зустрічається в київських квартирах.

Як клеїти флізелінові шпалери: корисні поради та рекомендації

Важливо! Флізелінові шпалери наклеюють строго «в стик», так як структура матеріалу не дозволяє їм розтягуватися.

Поклейка шпалер на флізеліновой основі: готуємо стіни

Які б шпалери не використовувалися в роботі, необхідно попередньо підготувати стіну: очистити поверхню від старого декору, закрити шпаклівкою нерівності та тріщини. Далі поверхню необхідно покрити ґрунтовкою і обов’язково дати їй висохнути.

флізелінові шпалери в інтер'єрі після ремонту

Як клеїти флізелінові шпалери: корисні поради та рекомендації

Зверніть увагу! Якщо передбачається поклейка флізелінових шпалер під фарбування, то можна заощадити на шпаклівці: шар фарби приховає нерівний тон, забруднення, зміни кольору. В іншому випадку на фінішній шпаклівки економити не варто: шпалери можуть просвічувати.

Як вибрати клей

Сьогодні виробники випускають різноманітні клеючі суміші – як готові, так і сухі. Зрозуміло, на коробці має бути написано, що клей призначений для флізелінових шпалер. Також на будь-якій упаковці є інструкція по приготуванню клейкої суміші. Обов’язково прочитайте її. У кожного клею свої особливості процесу застигання і час приготування.

Питання, який клей для флізелінових шпалер краще, можна вирішити тільки практичним шляхом. Ціна не має вирішального значення. Будь-який правильно приготований клей дозволить якісно виконати роботу. Якщо для вас це принципове питання, зверніть увагу на склади з бактерицидними добавками і протигрибковими компонентами.

фото шпалери флізелінові

Як клеїти флізелінові шпалери: корисні поради та рекомендації

Порада! Якщо клей потрапить на парадну сторону шпалер, краще відразу ж видалити його вологою губкою.

Як правильно клеїти шпалери на флізеліновой основі

Незважаючи на те що шпалери з флізеліну по вазі легше звичайних, клеїти їх краще удвох – одній людині важко впоратися з метровим полотном. В іншому ж питання, як поклеїти флізелінові шпалери, не відрізняється принципово від роботи з паперовими рулонами. Нагадаємо, що клеєм намазують тільки стіну, до якої прикладають сухе полотно!

Якщо клеїти флізелінові шпалери ви вирішили самостійно, зручно придбати спеціалізований інструмент, яким користується досвідчений майстер:

 • • рівень (дозволить провести вертикальну розмітку і наклеїти полотна строго вертикально);
 • • для шпалер шпатель (розгладжує шпалери на стіні);
 • • валики з ручкою (знадобляться як для нанесення клею / фарби, так і для вирівнювання полотна);
 • • малярський ніж (з його допомогою можна відрізати зайві сантиметри безпосередньо на вертикальній поверхні).

Майстер-самоучка рідко замислюється про подібні інструменти, вважаючи за краще користуватися ножем, лінійкою і шматком дрантя. Однак професійні пристосування цілком доступні за вартістю, при цьому допоможуть заощадити масу сил і часу.

інтер'єр з флізеліновимі шпалерами

Як клеїти флізелінові шпалери: корисні поради та рекомендації

Порада! Для того, щоб розрівняти шпалери на стіні, краще купити спеціальний валик. Це дуже зручний інструмент для притиску полотна до поверхні стіни. Також валик (але інший) заощадить час, якщо ви будете користуватися ним під час нанесення клею.

Флізелінові шпалери – як клеїти кути

Ідеальні стики – велика рідкість в наших будинках і квартирах, тому самостійна обклейка шпалерами іноді перетворюється в чисту муку. Самий розумний варіант – придбати попередньо перфоровані куточки і прикріпити їх на відповідні місця за допомогою гіпсової штукатурки. Як клеїти шпалери флізелінові на рівні кути – нікого вчити не потрібно. Якщо все-таки кут не вдалося привести в ідеальний стан, краще наклеювати полотна трохи внахлест, відрізаючи зайві вертикальні смужки.

як клеїти шпалери на флізеліні

Як клеїти шпалери на флізеліні: кілька слушних порад

 1. Ніколи не клейте шпалери на масляну фарбу. У неї настільки погана адгезія, що не врятують ні глибоко проникаюча грунтовка, ні хороший клей.
 2. Деякі майстри радять додати в рідку ґрунтовку трохи фарби – тієї самої, якою ви плануєте фарбувати стіну після поклейки шпалер.
 3. Якщо ви хочете заздалегідь розрізати полотно на смуги, залишайте запас 5-7 см, оскільки висота стін в рамках однієї і тієї ж кімнати може істотно різнитися.
 4. Починати поклейку краще з кута, найближчого до вікна, і рухатися зліва направо. Так стики будуть менш помітні.
 5. Розгладжувати наклеєне полотно потрібно від середини до країв, докладаючи максимум зусиль на стиках.
 6. Якщо ви встигли виконати весь обсяг роботи і залишився готовий клей, не викидайте його. Приготована суміш зберігає свої споживацькі властивості кілька днів.

інтер'єр спальні з флізеліновимі шпалерами

Як клеїти флізелінові шпалери: корисні поради та рекомендації

Порада! Ви купили шпалери на флізеліновой основі: як клеїти їх, обов’язково вказано в інструкції виробника. Якщо ви уважно прочитаєте те, що написано на самому рулоні, уникнете багатьох прикрих помилок.

Кошик