Обираємо шпалери для дитячої кімнати дівчинки: нюанси та особливості

Обираємо шпалери для дитячої кімнати дівчинки: нюанси та особливості

Автор: Канарка Канта

Дата:

На сьогоднішній день прилавки будівельних магазинів рясніють різними матеріалами для настінного оформлення. Починаючи або обдумуючи ремонт у дівочій спальні, багато хто відразу представляють дизайн в стилі принцеси, з метеликами в ролі декору. Це своєрідне кліше, і слід розуміти, що багато сучасних дівчат більше зрадіють зображенню підводного світу, наприклад, на стінах своєї кімнати. Тому підбираючи шпалери для дитячої кімнати дівчинки або хлопчика, слід враховувати думку дитини, її переваги і антипатії.

шпалери в горошок для кімнати дівчинки

Шпалери в дитячу кімнату для дівчинки: на що звернути увагу

Обираючи шпалери для дитячої кімнати дівчинки, слід враховувати:

 • • Екологічність. Шпалери для дитячої кімнати дівчинки, повинні дозволяти стінам «дихати» і не застоюватися повітрю, щоб запобігти появи цвілі на стінах, а сам матеріал не повинен виділяти отруйних речовин в навколишнє середовище. Паперові – найбільш доступний і безпечний вид шпалер. Більш дорогий вид настінного покриття – флізелінові шпалери, які не тільки дозволяють стінам дихати, а й приховують їх нерівності.
  Обираємо шпалери для дитячої кімнати дівчинки: нюанси та особливості

  Важливо! Вінілові шпалери часто піддаються критиці, так як не дають стінам дихати і провокують появу грибка. Хоча й виникають такі ситуації тільки в приміщеннях з підвищеною вологістю і порушеним повітрообміном, для дитячої таке покриття краще не використовувати.

 • • Практичність. Більшість дітей до підліткового віку не сидять на місці довше, ніж йде мультфільм по телевізору. Малювати на стінах – улюблене заняття більшості дітей, але зіпсувати їх можна й іншими способами, наприклад, ненавмисно пролитий сік або розмазана цукерка. Саме тому, обираючи дитячі шпалери для дівчаток, слід купувати покриття, стійке до вологого прибирання.
 • • Гармонійна кольорова гамма. Згідно з твердженнями сучасних психологів, саме колірна гамма оточення дитини формує її світогляд і має прямий вплив на дитячу психіку, настрій і творчий розвиток. Пастельні тони в дівочій кімнаті створять атмосферу спокою й умиротворення. Жовті відтінки стимулюють на заняття творчістю, природні зелені – спонукають до творчості, а помаранчевий – до активних дій.

шпалери в стилі лофт для кімнати дівчинки

Обираємо шпалери для дитячої кімнати дівчинки: нюанси та особливості

Важливо! Насичені червоні та помаранчеві кольори в шпалерах для дівчаток слід використовувати дозовано, в якості акцентних вставок. Але при оформленні дитячої дівчинки шкільного або дошкільного віку слід повністю відмовитися від таких кольорів в інтер’єрі, так як ці кольори можуть виступати в ролі зовнішнього подразника і спонукати до активних дій дитини в будь-який час доби.

Шпалери для дівчаток: кольорове рішення дитячої залежно від віку дитини

Вік господині кімнати – один з найважливіших чинників. Саме на нього слід звернути особливу увагу, купуючи шпалери для дівчинки:

 • • Кімнату для новонароджених і дітей у віці до трьох років оптимально оформити в спокійних, пастельних тонах. Це створить спокійну атмосферу для гармонійного розвитку дитини.
 • • Дівчаткам трохи старшого віку, у віці до шести років, слід оформляти спальню також в пастельній палітрі, але тепер можна використовувати комбінації різних відтінків. Добре виглядають ставки фотошпалер із зображенням красивого пейзажу або кадру з улюбленого мультика, казки.
 • • У віці до 10 років у дівчинки виробляється стабільна прихильність до певних мультяшних персонажів, або улюбленої тварини. Виконуючи ремонт кімнати для дітей в такому віці можна використовувати стилістичне оформлення і фотошпалери.
 • • Оформлення кімнати для дівчинки-підлітка – один з найбільш складних процесів знаходження компромісу між дитиною і батьками. Оптимально використовувати спокійні, пастельні кольори в спальні, з яскравими акцентними вставками або фотошпалерами в улюбленій тематиці.

рожеві шпалери в дитячу для дівчинки

Обираючи гарні шпалери для дівчаток, дуже важливо враховувати особисті уподобання дитини, навіть у віці до 3-х років. Навіть найменші діти здатні висловлювати свої переваги, головне – правильно їх розпізнати. Однак в кімнаті для дітей є і деякі обмеження, наприклад, використання темних і похмурих кольорів здатні тиснути на психіку, створюючи песимістичний настрій.

фото шпалери для кімнати дівчинки підлітка

Кошик