Оформлення дитячої кімнати: поради та ідеї створення оригінального дизайну

Оформлення дитячої кімнати: поради та ідеї створення оригінального дизайну

Автор: Канарка Канта

Дата:

Оформлення дитячої кімнати значно відрізняється від дорослої. Дитяче сприйняття навколишнього світу більш барвисте й казкове, що неодмінно повинен відображати декор для дитячої.

декор дитячої фотошпалерами

Ідеї декору дитячої кімнати

Плануючи ремонт дитячої важливо враховувати побажання дитини. Тому, вибираючи декор дитячої кімнати слід залучати до цього процесу юного господаря спальні. У віці від 2-х років дитина цілком може сформулювати свої переваги, самостійно вибирати кольорову гамму й стилістику кімнати.

Крім особистих побажань, вибираючи оформлення дитячої кімнати, слід звертати увагу на її розміри та форму. Наприклад, для малогабаритних апартаментів слід використовувати мінімум декоративних елементів, а для стін краще обирати світлі шпалери або фарбу.

У кімнаті витягнутої форми, для візуального розширення, можна використовувати дзеркала, які можна розмістити безпосередньо на стіні або на дверцятах шафи-купе.

декор, що розширює простір

Оформлення стін та стелі

Оптимальним матеріалом для обробки стін в дитячій вважаються шпалери або дитячі фотошпалери. Вони нешкідливі для дитини, дозволяють стінам дихати та перешкоджають утворенню цвілі. Як ідеї декору дитячої кімнати можна використовувати спеціальні шпалери-розмальовки. Так дитина зможе самостійно розфарбовувати їх улюбленими кольорами, створюючи оригінальний дизайн кімнати. Таке оформлення буде мати гарний вигляд як в дівчачій, так і в хлопчачій спальні. Але не варто оформляти всю кімнату такими шпалерами, щоб вона не виглядала надто наляписто. Оптимально використовувати шпалери-розмальовки на окремій стіні, або її частині.

Також можна використовувати фарбу. Її перевагою є те, що можна без зусиль підібрати улюблений відтінок, а оновити стіни не складе особливих труднощів.

Ще однією цікавою ідеєю є використання фотошпалер. Такий декор дитячої кімнати створить атмосферу повної присутності. Для спальні дівчинки можна використовувати фотошпалери із зображенням чарівної галявини, казкового пейзажу або з сюжетом улюбленого мультфільму. Для хлопчиків відмінно підійдуть фотошпалери з гоночною трасою, водного світу або улюбленим мультиплікаційним персонажем. Для спальні можна використовувати будь-який тип фотошпалер, але краще обирати вінілові полотна з лаковим покриттям. Вони прості у догляді, їх можна мити вологою ганчіркою.

шпалери-розмальовки для декору дитячої

Декор дитячої своїми руками

Сьогодні набирають велику популярність авторські предмети декору, виконані своїми руками. Але багато з цих елементів можна зробити самостійно. Наприклад, якщо купити в магазині рукоділля глітерную нитку і набори незвичайних намистин, можна змайструвати оригінальну штору-локшину і прикрасити нею вікно, або використовувати для поділу простору на зони.

Декор дитячої своїми руками можна також виконати за допомогою підручних матеріалів. Наприклад, самостійно розфарбувати фоторамки для дитячих малюнків або сімейних фотографій, або прикрасити їх незвичайними декоративними каменями, черепашками або намистинами. Різнобарвні рамки для фото стануть яскравим акцентом спальні, які можна розмістити на стіні або спеціальних полицях.

Цікаві ідеї декору дитячої:

  • • Іменні подушки, які можуть бути виконані в будь-якій кольоровій палітрі в загальному стилі кімнати. Такі подушки у формі букв стануть родзинкою дитячого інтер’єру: з ними можна грати, а малюки зможуть легко почати вчити букви.
  • • Ідея незвичайних аплікацій на стелі. Оптимально, якщо в дитячій встановлена натяжна стеля. Даний матеріал дозволяє прикрашати його, не завдаючи шкоди полотну. На таку стелю можна приклеїти фосфорні зірки, за допомогою двостороннього скотча, і вночі малюк буде милуватися зоряним небом.
  • • Можна виділити частину стіни білим кольором і прикрасити її разом з малюком відбитками його ручок. Через кілька років дитині буде цікаво порівняти, наскільки він виріс та внести кілька доповнень до такої аплікації.

Декор для дитячої кімнати повинен повністю відповідати перевагам дитини. Комфортна обстановка у власних апартаментах стане запорукою повноцінного та гармонійного розвитку дитини.

дитяча для дівчинкиДитяча кімната для дівчинки

дитяча для хлопчика
Креативне оформлення дитячої для хлопчика

дитяча в космічному стилі
Оформлення дитячої в космічному стилі

оформлення дитячої для дівчинки
Декор дитячої в казковому стилі

декор дитячої морської стиль
Декор дитячої в морському стилі

Кошик