Як створити оригінальний декор для кухні

Як створити оригінальний декор для кухні

Автор: Канарка Канта

Дата:

Яскравий та оригінальний декор для кухні допоможе освіжити інтер’єр, може докорінно змінити атмосферу кімнати, не вдаючись до серйозного ремонту. Велика кількість текстилю створить особливу домашню обстановку, а наявність холодних відтінків і металевих елементів забезпечить унікальний мінімалістичний стиль. Обираючи дизайн, слід дотримуватись єдності кольорової гами і стилістики інтер’єру, щоб уникнути перенасичення кімнати «різношерстими» елементами.

декор кухні

Особливості декорування маленької кухні

Часто власники квартир стикаються з проблемами організації простору і як прикрасити кухню маленької площі. Деякі вирішують цю проблему шляхом перенесення стіни та поєднання декількох кімнат. Однак це не завжди є оптимальним рішенням, через труднощі документального оформлення перепланування і великих витрат на ремонт.

Вирішити таку проблему можна проявивши трохи фантазії, і використовуючи правильний декор маленької кухні, за рахунок якого можна візуально розширити простір. Для цього можна використати:

 1. Глянцеві натяжні стелі, що візуально збільшують висоту стін.
 2. Світла кольорова гамма в оформленні кухні з кількома яскравими акцентами дозволить зробити її візуально більше.
 3. Для фасаду кухонного гарнітура слід вибирати пастельні глянцеві кольори.
 4. Використати фотошпалери для кухні на одній зі стін – створить ефект продовження приміщення.

декор кухні крейдовими шпалерами і глянсовою меблями

Оригінальне оформлення вікон

Кухонне вікно є одним з найбільш значущих елементів кухні. Обираючи декор вікна на кухні, слід враховувати не тільки естетичну привабливість елемента, але і його функціональні особливості. Оптимальними рішеннями для прикраси віконного отвору виступають:

 1. Ламбрекени – найчастіше застосовуються як декор кухні в стилі кантрі. Для його виготовлення слід використати легкі тканини, наприклад, ситець або льон.
 2. Жалюзі. На сьогоднішній день існує величезний вибір кольорів жалюзі. Стійкість до вологи і перепадів температур, простий монтаж та легкий догляд за ними робить жалюзі популярним елементом декорування вікон.
 3. Ще одним з різновидів декору вікон є жалюзі з фотошпалер, які дуже легко і швидко робляться своїми руками.
 4. Наклейки на вікна. Оригінальні наклейки можна регулярно міняти, оновлюючи інтер’єр кухні.
 5. Кімнатні рослини – найбільш традиційний метод прикраси вікон та підвіконня. Крім стандартних кімнатних рослин, тут можна вирощувати цибулю, базилік, петрушку та іншу зелень.

Порада! Обираючи декоративні елементи для прикраси вікон в кухні, слід дотримуватись єдиної стилістики оформлення приміщення. Наприклад, лляні або ситцеві шторки слід використовувати як декор кухні в стилі прованс, а жалюзі ідеально підходять для мінімалістичного стилю.

Елементи оформлення вікна для декору кухні на фото показані нижче.

жалюзі з фотошпалер

Декор стен на кухне

При помощи декоративных элементов на стенах можно не только создать неповторимую атмосферу, но и разделить комнату на зоны, путем комбинирования различных элементов и материалов. Например, оклеив одну из стен яркими фотообоями, можно выделить обеденную зону.

Как декор стен кухни можно также использовать:

 1. Фотообои на рабочем фартуке в качестве скинали. Такой фартук обладает множеством преимуществ: множество вариантов рисунков, вплоть до личного фото, простота ухода, оригинальный вид.
 2. Декоративный камень в рабочей или обеденной зоне.
 3. Керамическая плитка разных размеров, выложенная необычным способом, придаст комнате оригинальный стиль.
 4. Фотообои на всю стену комнаты с изображением пейзажа позволят визуально увеличить квадратуру кухни.
 5. Меловые обои станут не только ярким акцентом, но и функциональным элементом, на котором можно вести важные записи, пометки и напоминания. В семье с маленькими детьми меловые обои просто незаменимая вещь.
 6. Настенная роспись – оригинальное решение для украшения стены в обеденной зоне. Такой декор стен на кухне  можно легко выполнить своими руками с использованием трафаретов с готовым орнаментом.
 7. Декор стін кухні в техніці декупаж дозволить оновити приміщення, не вдаючись до ремонту. Він не стирається, стійкий до вологи і простий у догляді.

декор фартуха кухні фотошпалерами

Оригінальні ідеї для декору кухні

Декор на кухню слід підбирати в залежності від стилю кухні. У деяких випадках, для створення оригінального інтер’єру досить використовувати один яскравий акцент. Як декор для кухні можна використовувати такі ідеї:

 1. Вінілові наклейки в тандемі з фотошпалерами, виконані в єдиній концепції створять в кімнаті атмосферу окремого світу.
 2. Трафарети дозволяють внести в приміщення свіжі штрихи і освіжити інтер’єр.
 3. Колажі найбільш часто зустрічаються в обідній зоні. Тут зображують будь-які предмети, пов’язані з кухонними тематикою.
 4. Стікери дозволять наповнити кухню відсутніми елементами.
 5. Живі рослини – один з найбільш ефективних способів привнесення в кухню затишку і гармонії.
 6. Оригінальні годинники.
 7. Декоративний посуд. Різнобарвні декоративні чашки і тарілки гармонійно виглядають на стіні, обклеєній однотонними шпалерами, будучи яскравим акцентом.

ідеї декору для кухні

Правильно підібраний декор кухні не тільки прикрасить приміщення, але й привнесе в нього оригінальність і неповторний затишок. Обираючи предмети для прикраси кухні, слід грунтуватися не тільки на особистих уподобаннях, а й кольоровій гамі та загальній стилістиці приміщення. Це дозволить створити гармонійний інтер’єр, який буде радувати господарів довгі роки.

Кошик