Як стерти ручку з шпалер (фотошпалер) – всі способи

Як стерти ручку з шпалер (фотошпалер) - всі способи

Автор: Канарка Канта

Дата:

1. Видалення плям ручки за допомогою доступних засобів

2. Склад чорнила в кулькових та гелевих ручках

3. Видалення чорнила ручки з вінілу

4. 6 способів як позбутися від чорнильних слідів на папері та флізелін

4. Засоби від плям маркерів

5. Якщо стерти ручку не вдалося

В процесі використання, особливо якщо в будинку є діти, виникає необхідність дбайливого відновлення пошкодженої поверхні шпалер або фотошпалер. На особливу увагу при покупці декоративного покриття на стіни заслуговує питання, як боротися з поширеними ушкодженнями – стерти їх або видалити. Зокрема, клієнтів компаній виробників часто цікавить, як стерти ручку з шпалер, не пошкодивши поверхню.

як стерти ручку з шпалер

Видалення плям ручки за допомогою доступних засобів

Перш чим стерти з декоративної поверхні чорнило, варто уважно поставитися до вибору способу. Невідповідне застосування засобів може спричинити невідновлювані пошкодження. При цьому потрібно враховувати якого виду фотошпалери, який тип фарб і покриття у вашій обробки. З цієї причини, вирішуючи питання, як вивести ручку з шпалер з фотозображенням, рекомендуємо звернутися до виробника, який дасть вам відповідні рекомендації.

Склад чорнила в кулькових та гелевих ручках

Запропоновані способи видалення чорнила ґрунтуються на хімічній реакції з основними компонентами. Склад залежить від виробника ручки, але включає три види речовин: розчинник або дисперсію, барвник або пігмент, різні модифікатори в’язкості. В якості основи може бути використана вода, гліцерин та етанол, як барвники – індиго, фуксин, метиловий, сульфат заліза та інші.

Процес нейтралізації пов’язаний з введенням речовини, завдання якого полягає в зв’язуванні пігментів без пошкодження поверхні. Складність видалення плями ручки полягає в тому, що немає повної впевненості в правильності визначення складу, з цієї причини вибирають універсальні засоби, які можуть стерти сліди всіх ручок.

як вивести ручку з шпалер

Видалення чорнила ручки з вінілу

Наприклад, сліди своєї творчості дитина залишила на вінілових фотошпалерах. Чим відмити ручку з шпалер? Допомагають звичайні миючі засоби, але не завжди. Щоб стерти, краще використовувати господарське мило, вхідні до складу елементи відмінно прибирають пігментні забруднення з невсмоктуючих поверхонь.

чим відмити ручку з шпалер

Позбавляємося від чорнильних слідів на папері та флізеліні

Щоб стерти сліди чорнила на папері використовується кілька працюючих прийомів:

Спосіб №1

Cтереть плями ручки допоможе розчин нашатирного спирту у воді в пропорції 1: 2 (1 ст.л. нашатирю на 2 ст.л. води, знімається будь-яким пористим тампоном).

Спосіб №2

Допомагає стерти плями з шпалер розчин кислот – лимонної та щавлевої по 10 г кожної на 0,5 ст. води, прибирають ватною паличкою.

Спосіб №3

Білизна або хлорка, наноситься ватною паличкою безпосередньо на чорнило на шпалерах, потім для нейтралізації використовують рідину для зняття лаку без ацетону. Зі свіжими плямами справляється Доместос.

Спосіб №4

Оцтова кислота (можна використовувати оцет) та марганцівка, розчиніть марганцівку в кислоті до насиченого кольору та обробіть пошкодження. Пляму від марганцівки видаляють звичайним перекисом водню. Флізелінові шпалери на стіні жовтіють в місці обробки.

Спосіб №5

Щоб стерти денатуратом – поверхня рясно змочується спиртом, після видалення залишки спирту змиваються водою.

Спосіб №6

Стирає ручку димексид з аптеки, наноситься ватним тампоном.

Чим стерти ручку з шпалер напевно? Із запропонованих методів добре працює тільки видалення свіжих плям. В інших випадках і спробах стерти сліди ручки можливі незначні пошкодження.

як прибрати ручку з шпалер

Засоби від плям маркерів

Тепер розберемося, як видалити ручку з шпалер маркерного типу і фломастер. Для цих цілей використовуються:

  • ацетон та рідина для зняття лаку;
  • спирт або горілка.

Виконуючи рекомендовані дії по експрес-очищенню фотошпалер, не варто нехтувати заходами безпеки. Краще виконувати роботи в рукавичках та масці, потім провітрити кімнату. Тим більше, такий зовнішній вигляд і залучення до допомоги дуже вражає дитину, яка в наступний раз віддасть перевагу утриматися від дрібного домашнього шкідництва.

чим стерти ручку з шпалер

Якщо стерти ручку не вдалося

В окремих випадках покупці цікавляться, як прибрати ручку з шпалер або фотошпалер, коли нічого не допомогло, і бояться пошкодити малюнок. Зазвичай це трапляється при порушенні пропорцій плямовивідника. Рекомендуємо повторити операцію, спробувати стерти, акуратно обробляючи кульковий слід або використовуючи інший спосіб. Залежно від барвника та при застарілих плямах пасти ручки дійсно досить складно позбутися плями.

Але якщо ви все ж пошкодили фрагмент фотошпалер, то:

  • невеликі недоліки можна підмалювати кольоровими олівцями;
  • якщо площа зіпсованого покриття велика – можна замовити необхідний фрагмент у виробника та замінити його.

як видалити ручку з шпалер

Кошик