Оздоблення стелі

Оздоблення стелі

Автор: Канарка Канта

Дата:

Будь-який косметичний або капітальний ремонт включає оздоблення стелі. Від її дизайну і конструкції залежить інтер’єр, затишок і загальна атмосфера приміщення. На сучасному ринку представлено чимало варіантів облицювальних матеріалів, які вибираються виходячи з призначення квадратних метрів, смаків власника і закладеного під реалізацію бюджету.

Оздоблення стелі

Класичні традиційні варіанти обробки стелі – це фарбування або побілка вапном, обклеювання шпалерами, фотошпалерами або пінополістирольними плитами. Також бюджетними і простими в монтажі, практичними і універсальними є підвісні і натяжні конструкції. Оригінальне підсвічування і хитромудрий дизайн можна створити за допомогою установки многокаскадного стелі з гіпсокартону. Більш дорогими є укладання плитки або дерева. Далі про основні способи оздоблення стелі.

Фарбування і побілка

Одні з найстаріших, трудомістких, брудних видів обробки. Вимагають ідеально гладку поверхню і відсутність стиків між стельовими плитами. По завершенню робіт, відмити предмети і перегородки на яких залишилися розводи або потрапили краплі дуже складно. Однак, на сьогоднішній день, це найбільш бюджетний спосіб.

Оздоблення стелі деревом

Оздоблення стель в квартирі шпалерами

Поклейка шпалер – трудомістка, але менш брудна робота, ніж попередній варіант. Вона обходиться господарям набагато дешевше, ніж натяжні або підвісні системи. Варіантів оформлення існує дуже багато: однотонні типи, під фарбування, з малюнками, візерунками і їх комбінаціями. Гарною ідеєю стане використання рідких шпалер, вони надовго зберігають первинний, презентабельний вигляд.

Оздоблення стелі

Варто врахувати! Небажано застосовувати рідкі шпалери для оздоблення стелі на кухні та у ванній кімнаті.

Також важливо покривати полотнами максимально рівну поверхню, так як навіть щільні типи не приховають нерівності і місця з’єднання плит.

Оздоблення стелі шпалерами

Гарний декор і справжній яскравий акцент приміщення можна створити, використавши оригінальне покриття – фотошпалери. Багато з них здатні візуально розширити простір, підняти стелі. До таких відносяться фрески із зображенням природи або міст, що створюють відчуття повної присутності на картинці, фотошпалери з ефектом 3D, ілюстрації неба, океану, заходу, соковитої зеленої трави та інші варіанти. Якщо Ви сумніваєтеся в реалізації задумки – перегляньте фото готових інтер’єрів з фотошпалерами як стельового покриття в інтернеті, можливо там Ви знайдете варіант до душі.

Оздоблення стелі

Важливо! Відтінок шпалер на стіні повинен відрізняться хоча б на кілька тонів від забарвлення стелі, інакше оформлення буде нудним і одноманітним. Останній зазвичай вибирається світліше.

 Цікаве оздоблення стелі

Обшивка плитами з екструдованого пінополістиролу

Подібний спосіб схожий на оздоблення стелі шпалерами, але з тією відмінністю, що матеріал вологостійкий і згладжує дрібні дефекти поверхні.

Оформлення пластиковими панелями

Для облицювання стельового перекриття можна використовувати панелі на основі ПВХ. Вони відрізняються міцністю, довговічністю, відмінною звукоізоляцією, вологостійкістю, стійкі до зміни температури, що значно розширює діапазон їх застосування. Остання характеристика дозволяє проводити їх спільний монтаж з галогенними або світлодіодними точковими лампами. Панелі – варіант оздоблення стель, який вдало приховує проводку, труби, всі дефекти і огріхи чорновий обшивки і є бюджетною альтернативою підвісних стель.

красива стеля

Сучасна обробка стель гіпсокартоном

Вибрати в якості обшивки гіпсокартон, значить отримати можливість реалізувати свої найвишуканіші задумки. Серед основних переваг: відносна дешевизна, легкість монтажу і роботи з матеріалом, можливість приховувати проводку і зробити оригінальне підсвічування, жароміцність, теплоізоляційні характеристики. Таку обробку стелі легко здійснити своїми руками. Для цього монтується каркас, поверх встановлюються плити і далі вже проводиться декоративне оздоблення. В результаті у Вас виходить рівна, розкішна і презентабельна площина.

 Сучасне оздоблення стелі

Підшивні

Підшивні види оздоблення стелі можуть проводитися не тільки з вищевказаного гіпсокартону. Ще є кілька варіацій: деревоволокнисті плити, ДВП і МДФ. Головне достоїнство – довговічність, вологостійкість і різноманіття фактур і відтінків. Полотна можуть імітувати дерево і плитку, цегляну кладку, природний камінь.

Креативне оформлення стелі

Крім цього, поверхня плит може фарбуватися фарбами, заклеюватися плівками або декоруватися рейками. Подібний варіант обшивки допоможе створити образ дорогої стелі будь-якого формату.

Підвісні

Цей вид відносять до середнього цінового діапазону. В якості основи використовується каркас з дерева або металу, на який кріпляться різноманітні матеріали для оздоблення стелі. Він також дозволяє приховати комунікації, нерівності, вентиляцію та встановити різні типи світильників. Розрізняють касетні види, типу Армстронг, рейкові і дзеркальні.

 Використання фотошпалер на стелі

Натяжні

Подібне декоративне оздоблення стелі – сучасний, модний, стильний спосіб оформити будь-яке приміщення. Таке облицювання виглядає дорого і презентабельно. Конструкції витримують чималу вагу і здатні захистити всі предмети приміщення від затоплення сусідами зверху. Полотна створюють ідеально рівну поверхню, без вад. Ще однією позитивною особливістю є різноманітність дизайну.

Крім типу поверхні – сатиновий, матовий або глянцовий, Ви зможете ще і вибрати будь-який відтінок кольору, відтворити цілі картини, скориставшись фотодруком, придумати будь-які візерунки або абстракції. Це найбільш дорогий вид обробки стелі, який виконується фахівцями із застосуванням професійного обладнання. Крім цього, він боїться механічних пошкоджень і не переносить низьких температур.

Оздоблення стелі

Важливо!Натяжні стелі не монтують в приміщеннях, де не передбачено опалення, вони втрачають свої характеристики, можуть відтягатися, обсипатися.

Цікаві ідеї по обробці стелі

Оздоблення стелі в приватному будинку – клопіткий і витратний процес. Тип матеріалу вибирається залежно від призначення кімнати, кліматичних умов, смаків власника і відкладеного бюджету. Різноманіття пропозицій на будівельному ринку дозволить Вам втілити в життя будь-які, навіть найнеймовірніші задуми.

Кошик