Які шпалери обрати для спальні: визначаємося з палітрою кольорів, візерунком і текстурою

Які шпалери обрати для спальні: визначаємося з палітрою кольорів, візерунком і текстурою

Автор: Канарка Канта

Дата:

Матеріал для оздоблення стін – ключовий елемент, який не тільки безпосередньо впливає на зовнішній вигляд і стиль інтер’єру, але і задає особливу атмосферу. Але при помилковому підборі шпалер, результатом може стати агресивна і збудлива спальня. Тому, підбирати шпалери в спальню слід відповідально, грунтуючись на такі фактори, як екологічність, гармонійність і естетичність. Далі розглянемо, які шпалери обрати для спальні, фото створених інтер’єрів, та кілька порад для створення гармонійної і затишної атмосфери.

фотошпалери в інтер'єрі спальні

Як обрати шпалери для спальні, грунтуючись на типі матеріалу

Вид шпалер – один з ключових чинників, який слід враховувати при виборі матеріалів для обробки. Саме від виду залежить термін служби шпалер, а також ступінь їх екологічності. Нижче наведена таблиця з типами покриття, яка допоможе визначитися з тим, як підібрати шпалери в спальню.

Тип Короткий опис Переваги Недоліки
Вінілові складаються з двох шарів: паперової або текстильної основи і декоративного покриття термін служби до 15 років; простота монтажу; велика кольорова палітра і вибір малюнків; піддаються вологому прибиранню; деякі можуть використовуватися під фарбування; в основу входять синтетичні смоли, що блокують повітрообмін;
Флизелиновые в основі такого полотна використані целюлозні волокна, переплетені між собою екологічно безпечні; легко клеяться; можна використовувати під фарбування; приховують дрібні дефекти стін; вартість вище середнього;
Паперові виконані зі звичайного паперу і підрозділяються на одношарові та двошарові самий бюджетний варіант шпалер; простота поклейки; недовгий термін служби; вигоряють на сонці; втрачають естетичний вигляд від впливу вологи;
Склошпалери виготовлені з натуральних матеріалів: кварцовий пісок, силікат, сода і глина термін служби до 30 років; можна перефарбовувати до 10 разів; екологічний матеріал; висока вартість;
Текстильні складається з двох шарів: основа і текстильне покриття створюють атмосферу розкоші та затишку; клеїти шпалери слід акуратно, дозувати кількість клею (надлишки можуть проступати через текстильне покриття і створювати плями на полотні); необхідно регулярно очищати поверхню від пилу, не рідше ніж раз на 1,5-2 місяці;

Як правильно обрати шпалери для спальні: корисні поради від професіоналів

Досвідчені дизайнери виділили кілька основних правил. Які допоможуть визначитися, які шпалери краще вибрати для спальні:

 1. Горизонтальний малюнок сприяє візуальному розширенню вузької стіни. Але таке рішення не рекомендовано використовувати в кімнаті з низькою стелею, так як горизонтальні смуги, розширюючи стіни, зменшують висоту стелі.
 2. Комбінування шпалер допоможе розбити кімнату на функціональні зони.
 3. Фотошпалери можна використовувати як акцент або спосіб зонування.
 4. Для приміщень, у яких вікна виходять на північну сторону, рекомендують шпалери в теплих кольорах, а для південної кімнати – холодні, наприклад, блідо-блакитний або аквамарин.

пастельні шпалери для спальні

Як вибрати колір шпалер для спальні

Перед тим, як вибрати шпалери в спальню, рекомендовано скласти проект кімнати з докладною прорисовкою всіх деталей. Це допоможе візуалізувати майбутній інтер’єр та підібрати всі його елементи. Особливу увагу в питанні, які шпалери вибрати для спальні, рекомендовано приділити кольоровому рішенню декору. Правильно підібране колірне рішення сприяє заспокоєнню і релаксу. Оптимально підібрати шпалери для спальні в світлих, спокійних тонах. Найбільш вдалими рішеннями вважаються:

 • • зелений – допомагає зняти стресовий стан;
 • • відтінки голубого – візуально збільшує площу кімнати, а психологи відзначають його здатність заспокоювати нервову систему;
 • • кремові відтінки – також здатні візуально збільшити квадратуру, а також створює спокійну атмосферу;
 • • шоколад – сприяє створенню гармонійної обстановки, налаштовуючи до відпочинку та спокійного сну.
Які шпалери обрати для спальні: визначаємося з палітрою кольорів, візерунком і текстурою

Порада! Якщо ви володарі спальні маленької квадратури, питання які шпалери вибрати для маленької спальні слід вирішувати не тільки виходячи з створення затишної атмосфери, але візуального розширення площі. Цьому сприятимуть світлі відтінки, горизонтальна і вертикальна смужка. Також можна використовувати дзеркальні вставки на меблях.

текстильні шпалери для спальні

Як підібрати шпалери для спальні: стоп-кольори для зони відпочинку

Оздоблення стін здатна не тільки створювати гармонію, але будити в людині агресивна і збуджений стан. Психологи і дизайнери не радять використовувати ці відтінки, обираючи шпалери для спальні і зони відпочинку:

 • • червоний і помаранчевий колір в дизайні може стати причиною зайвої збудливості та порушення режиму сну;
 • • насичені жовті відтінки – володіють бадьорить ефектом;
 • • фіолетовий – з психологічної точки зору пробуджує в організмі почуття неспокою і тривоги.
Які шпалери обрати для спальні: визначаємося з палітрою кольорів, візерунком і текстурою

Порада! Якщо використання описаних вище стоп-кольорів було принциповим в спальні, їх можна використовувати в невеликих акцентах. При цьому, кричущі яскраві відтінки краще приглушити, наприклад, використовувати не яскраво-червоний, а бордовий.

шпалери з квітами в інтер'єрі спальні

Оформлення спальні та зони відпочинку – важливий етап ремонту. Які шпалери вибрати в спальню, їх колір і малюнок, а також їх поєднання із загальним характером інтер’єру стануть запорукою створення атмосфери гармонії та умиротворення. Уміло підібране оформлення спальні допоможе її жителям розслабитися і комфортно відпочити.

Кошик