Актуальні способи як зняти старі шпалери без проблем

Актуальні способи як зняти старі шпалери без проблем

Автор: Канарка Канта

Дата:

З питанням ремонту в будинку виникає і проблема підготовки приміщення до процесу, а саме як зняти старі шпалери. Сьогодні існує безліч способів, як обдерти старі шпалери, але далеко не всі з них універсальні. Багато що залежить від виду настінного покриття, його віку та типу стіни.

як правильно зняти старі шпалери

Готуємо приміщення, інструмент

Перед тим, як здирати шпалери, варто звільнити територію від меблів та інших непотрібних предметів. Це збереже цілісність предметів інтер’єру: жоден із способів, не обійдеться без пилу та сміття від сиплючоїся штукатурки. Першим етапом слід:

 • • По можливості винести меблі в вільну кімнату і заклеїти дверний проріз поліетиленовою стрічкою.
 • • Якщо прибрати меблі з кімнати не можливо, їх слід накрити спеціальним будівельним поліетиленом.
 • • Якщо ви не плануєте робити заміну підлогового покриття, перед тим, як обдерти шпалери, його слід застелити будівельної плівкою.
Актуальні способи як зняти старі шпалери без проблем

Важливо! Перед тим, як здерти шпалери, вимкніть подачу електрики в квартирі, особливо якщо ваше житло відноситься до житлофонду 50-70хх років. Через вік, стіни можуть почати кришитися, і підвищується шанс зачепити електричну проводку, що може стати причиною короткого замикання.

Інші підготовчі заходи, які потрібно вжити перед процедурою здирання шпалер зі стін:

 1. Якщо на підлогу постелено поліетиленова плівка, то потрібно додатково на неї накинути газетні сторінки або картон. Це допоможе уникнути ковзання драбини під час роботи, а також випадкового падіння при переміщенні по кімнаті.
 2. Не варто забувати про плінтусах. Вони також без праці накриваються плівкою.
 3. На порозі рекомендується розстелити чисту вологу ганчірку. Це допоможе не розносити весь пил і бруд по інших кімнатах квартири / будинку.

подготовка стен к поклейке обоев

Необхідний інструмент:

 • • Стійка драбина для вільного видалення настінного покриття під стелею.
 • • Різного розміру шпателі – допоможуть підчепити край старих паперових шпалер для їх подальшого видалення.
 • • Шліфувальний апарат – не обов’язковий, але корисний інструмент. З ним можна просто і легко очистити нижній шар шпалер.

Подальший набір інструментів залежить від обраного способу очищення стін. До вказаного списку інструментів можна додати – звичайний або наждачний скребок, розпилювач, перфоратор, губку або валик, канцелярський ніж. На ногах повинно бути робоче взуття. Знайдіть не діряве чисте відро або іншу ємність. Вона необхідна для змочування губки або дрантя.

инструменты для снятия обоев

Підготувавши приміщення і інструменти, можна переходити до наступного етапу – визначення типу оздоблювального полотна, яке планується здерти зі стін – вінілові шпалери, що миються (водостійкі), радянські шпалери, багатошарові бамбукові шпалери, клейончасті шпалери, товсті паперові шпалери.

як здерти старі шпалери

Як зняти старі шпалери на вініловій основі?

Шпалери такого типу мають більш щільну основу, тому видалити їх набагато складніше. Крім цього, вони багатошарові, верхнім шаром яких є полівінілхлорид. Ефективні способи як швидко зняти старі шпалери такого типу:

 • • Для повного очищення стін від вінілових шпалер відбувається в кілька етапів: спочатку видаляється верхній, а основний змочується водою або видаляється з використанням парогенератора.
 • • Якщо шпалери видаляються частково, слід використовувати спеціальну шліфувальну машину.

як зняти старі шпалери зі стін

Якщо віддерти верхній полівінілхлоридний шар не виходить, значить потрібно взяти будь-який гострий предмет і акуратно виконати дірочки по всій стіні.

Потім в ємність наповнюється вода, в якій змочується ганчір’я, валик або губка. Далі рідина переноситься на шпалери. Вона вбирається через дірочку в нижній паперовий шар вінілового покриття.

воздействие влагой на обои

Після цього необхідно почекати поки паперовий шар розбухне. Потім без зайвих зусиль слід здерти обробне покриття, застосовуючи тонкий шпатель. Подібна процедура може бути застосована для будь-яких видів стін. Вона дозволяє знімати шпалери з гіпсокартону, зі штукатурки, з пофарбованих і бетонних стін. Якщо вони не знімаються, потрібно почекати ще деякий час або змочити полотно ще раз.

использование шпателя при снятии обоев

Як швидко зняти старі шпалери на флизелиновій основі?

Актуальні способи як зняти старі шпалери без проблем

Важливо! Так як зняти флізелінові шпалери повністю проблематично, можна видалити тільки їх верхній шар полівінілхлориду. Паперову основу вінілових шпалер можна не видаляти. Але цей варіант допустимо тільки в разі, коли вони щільно триматються на стіні і були приклеєні спеціальним водонерозчинних клеєм.

Треба використовувати спеціальні хімічні розчини. Наприклад, наповнити воду в ємність і розвести в ній попередньо натерте господарське мило. Додати трохи оцту і все це перемішати.

обработка валиком

Далі зручним інструментом необхідно виконати дірки в полотні. Потім намочити його підготовленим розчином і почекати, поки він максимально вбереться в структуру. Після цього не поспішаючи видалити шпалери зі стіни (зі стелі).

Як легко зняти старі шпалери миючого типу (альтернативний метод)?

Існує досить простий лайфхак видалення миючих шпалер з декількома шарами. Для цього знадобиться парогенератор або праска, що виділяє гаряча пара в необхідних кількостях. В одну руку береться один з цих інструментів, а в другу – шпатель.

отклеивание обоев

Пристрій прикладається до шпалер і включається на всю потужність. Потім полотно акуратно поддевается збоку і здирається зі стіни. Виходить ефективно і якісно. Цей метод можна застосовувати в будь-якій точці наклеєного полотна – на кухні за батареєю або під натяжними стелями (при цьому потрібно виключити зіткнення гарячого приладу з стельової ПВХ плівкою).

воздействие пара на обои

Універсальні способи як зняти шпалери зі стін

Найвідомішим способом, як правильно знімати шпалери є попереднє зволоження стін. Волога руйнує саму структуру шпалер, тим самим полегшує процес їх видалення. Але для досягнення оптимального результату, слід дотримуватися кількох простих правил:

 • • Чим більше води, тим швидше відклеяться шпалери – міф. Перебір вологи не прискорить процес зняття старих шпалер, але значно збільшить кількість бруду в кімнаті. Зайва волога буде стікати на підлогу і заважати нормальному процесу ремонту.
 • • Наносити рідину можна за допомогою пульверизатора або вологої губки, акуратно обробляючи кожну ділянку.
 • • Після зволоження, слід почекати кілька хвилин, щоб волога вбралася в поверхню шпалер, після чого слід приступати до їх безпосереднього видалення.
Актуальні способи як зняти старі шпалери без проблем

Порада! Для зволоження шпалер краще використовувати гарячу воду. Вона надає сильнішу дію на паперову основу шпалер, тим самим полегшуючи процес їх видалення.

зняти старі шпалери за допомогою парогенератора

Якщо варіант з водою не приніс бажаного результату, можна скористатися одним з наступних методів:

 • • Купити спеціальний розчин в будівельному магазині. До його складу входять компоненти, які глибоко проникають в структуру шпалер і допомагають їх зняттю. Розчин необхідно нанести поверх настінного покриття за 5-20 хвилин (в залежності від виробника) перед тим, як зняти старі шпалери зі стін.
 • • Використання парогенератора – це спеціальний будівельний інструмент. Який впливає парами на настінне покриття і руйнують структуру шпалерного клею. Відсутність такого інструменту можна замінити добре розігрітим праскою і вологою ганчіркою. Але слід відразу розуміти, що такий спосіб зажадає чимало часу і сил.

З гіпсокартонними стінами слід поводитися акуратніше, так як цей матеріал погано переносить вологу і може ламатися від сильного впливу. Тому слід обирати максимально делікатні способи того, як зняти шпалери з гіпсокартону:

 • • використання спец. розчину для видалення шпалер;
 • • замість розчину можна використовувати ґрунтовку.
Актуальні способи як зняти старі шпалери без проблем

Важливо! Парогенератор на гіпсокартонних стінах використовувати не рекомендується, так як пар негативно вплине на щільність гіпсокартону.

Якщо парогенератора немає, праскою користуватися не хочеться (бо це дуже трудомісткий спосіб), спеціальний розчин не куплений, то можна скористатися іншим універсальним методом. Наприклад, сухе зняття з допомогою будівельного ножа, скребачки та шпателя. Часу піде приблизно стільки ж, скільки і при демонтажі з використанням води. Такий спосіб актуальний для дуже старих шпалер і для тих полотен, які слабо тримаються на стіні.

Як краще і простіше видалити шпалери, приклеєні на ПВА?

Необхідно попередньо змочити їх водою, використовуючи розпилювач або губку. Потім слід надірвати верхню частину полотна і повільно потягнути її вниз. У місцях, де шпалери будуть погано відокремляться від стіни, потрібно використовувати шпатель. Таким чином, полотно повністю усунеться з підстави. Чим краще зволожувати шпалери? Звичайно ж розпилювачем. Це набагато зручніше і швидше.

снятие обоев на сухую

Навіщо взагалі знімати старі шпалери?

У процесі ремонту квартири у багатьох виникає бажання поклеїти нові шпалери або ж підготувати стіни під фарбування. Для цього необхідно спочатку зняти старі полотна. Навіщо? щоб:

 • нове покриття швидше сохло і мала прямий контакт зі стіною;
 • виявити наявні ямки і тріщини (їх потрібно закласти);
 • виключити появу повітряних бульбашок при наклеюванні;
 • не допустити появу мікротріщин;
 • збільшити експлуатаційний термін матеріалу;
 • нові шпалери правильно і рівномірно наклеїти на стіну.

У домашніх умовах (без спецінструменту) не повинно виникати складнощі з процедурою демонтажу старих шпалер. Якщо в процесі ремонту виявляються ділянки полотна, що не знімаються, то потрібно застосовувати спеціальні розчини, метод парового впливу або ж воду. Все це деструктивно впливає на шпалери, і вони втрачають свою зчеплення зі стіною.

Чим зняти текстильні шпалери?

Вони схожі за текстурою з флізеліновимі полотнами – є тонкий паперовий шар і другий захисний шар (в цьому випадку – тканинної). Яким засобом видаляти їх? Що робити, якщо шпалери не будуть здирати? Давайте підемо по порядку:

 • зробимо надрізи на стінах;
 • опрацюємо їх розчином на мильній основі або ж парою;
 • гострим предметом акуратно подденем кут шпалер;
 • повільно потягнемо полотно зверху вниз (зніметься верхній тканинної шар);
 • відправимо праскою або парогенератором другий паперовий шар;
 • знімемо його з допомогою шпателя.

нанесение клея на обои

Процедура не складна. При наявності необхідних інструментів забере у вас небагато часу. Шпалери гарантовано будуть здирати. Удачі в ремонті!

Наші прості поради допоможуть легко позбутися старого настінного покриття. А це в свою чергу позитивно позначиться на тривалості ремонту в цілому. Крім того, до питання очищення стін від старих шпалер слід підійти серйозно, адже добре підготовлена і очищена перед обклеюванням стіна, забезпечить більш тривалий термін служби новим шпалерам.

Читайте також:

Як клеїти флізелінові шпалери

Кошик