Яку роль виконує грунтовка під шпалери, як вибрати ідеальний грунт для створення гарного інтер’єру

Яку роль виконує грунтовка під шпалери, як вибрати ідеальний грунт для створення гарного інтер'єру

Автор: Канарка Канта

Дата:

Грунтовка під шпалери виконує роль своєрідного «посередника» між стіною і папером. Вона покращує адгезію (зчеплення) поверхні та оздоблювальних матеріалів, зміцнює пористі стіни, підвищує опір волозі. Також грунтовка стін перед шпалерами нейтралізує частинки пилу, які осіли на поверхні в результаті обробки стелі та підлоги, проведення підготовчих робіт. В результаті клеїти шпалери простіше, полотна надійно тримаються за стіну, їх краї не згорнуться трубочкою через 2-3 тижні. Стіни будуть виглядати гарними та рівними.

грунтовка стін під шпалери

Грунтовка стін під шпалери відбувається на підготовчому етапі, коли поверхня очищена від старої обробки, щілини закладені шпаклівкою. Як правило, грунтовка продається в готовому рідкому вигляді, наносити її легко. Вона не має неприємного запаху і не піднесе неприємних сюрпризів домашнім майстрам. Наносити рідину можна пензлем або спеціальним валиком, рівномірно розподіляючи її по поверхні стіни.

Яку роль виконує грунтовка під шпалери, як вибрати ідеальний грунт для створення гарного інтер'єру

Важливо! Виробник рекомендує наносити грунт кілька разів. Перший раз безпосередньо на стіну перед шпаклівкою. Потім на висохлий шар шпаклівки. В такому випадку «багатошаровий пиріг» буде відмінно триматися на стіні.

Біла, сіра, кольорова?

Як правило, грунтовка для шпалер продається в готовому вигляді в непрозорій пластикової ємності. Рідина повністю готова до застосування. Однак випускають і сухі ґрунтувальні суміші. Їх вигідно купувати в тому випадку, якщо ремонт затягується, і матеріали пролежать незатребуваними кілька місяців. Хоча рідкі ґрунтувальні суміші після відкриття також досить довго зберігають свої властивості, все-таки у них є термін придатності – радимо звернути на нього увагу.

Грунтовка стін перед наклеюванням шпалер сьогодні є обов’язковим етапом підготовки. Коштує вона недорого, ефективність її багаторазово перевірена на практиці. Якщо стіну вирівнювали за допомогою гіпсокартону, то грунтувати поверхню прийнято двічі: проводиться грунтування стіни, потім грунтовка гіпсокартону під шпалери.

рожева грунтовка під шпалери

Сучасна промисловість випускає безліч грунтувальних сумішей:

 • • універсальні,
 • • акрилові,
 • • глибокого проникнення,
 • • концентровані,
 • • зміцнюючі,
 • • зі спеціальними добавками (антисептичними, що підвищують адгезію і т.д.).
Яку роль виконує грунтовка під шпалери, як вибрати ідеальний грунт для створення гарного інтер'єру

Увага! При виборі грунту проконсультуйтеся з фахівцем в магазині. Охарактеризуйте умови роботи, стан стін, тип придбаних шпалер. Спеціальна грунтовка для гіпсокартону під шпалери не потрібна – підійде звичайна універсальна.

Якщо поверхня стіни рівна, не обсипається, не має кольорових плям, підійде універсальний напівпрозорий грунт. Якщо стіни пухкі, з них осипаються дрібні частинки, розумно придбати зміцнюючу або суміш глибокого проникнення. Іноді на стіні проступають іржаві або темні плями. Тоді варто віддати перевагу маскуючому білому акриловому грунту (або додати в рідину трохи білої фарби на водній основі). Грунтовка перед наклеюванням шпалер виконує таким чином зміцнюючу, вирівнюючу і маскуючу функції.

Яку роль виконує грунтовка під шпалери, як вибрати ідеальний грунт для створення гарного інтер'єру

Порада! Стандартний грунт – молочно-білого кольору. Іноді необхідно придбати грунтувальні суміш з пігментом. У маленькому містечку, де немає великих супермаркетів, зробити це складно. В такому випадку можна додати фарбувальний пігмент самостійно.

як ґрунтувати стіни перед наклеюванням

Грунтовка під флізелінові шпалери особливо важлива, адже цей вид обробки не передбачає нанесення клейкого складу безпосередньо на полотно – промащують тільки стіни. Іноді задають питання, чи потрібна грунтовка шпалер перед фарбуванням. Фахівці радять наносити грунт – в такому випадку фарба лягає рівномірно, її зчеплення з папером буде міцнішим.

Яку роль виконує грунтовка під шпалери, як вибрати ідеальний грунт для створення гарного інтер'єру

Важливо! Не варто купувати рідкі ґрунтувальні суміші на ринку. Умови їх зберігання далекі від ідеальних.

Акрилова грунтовка під шпалери – в чому її переваги

Відомо, що шпалери добре виглядають на рівній та гладкій стіні. Акрилова грунтовка для стін під шпалери утворює на стіні рівну міцну поверхню – стіна ніби покриється гладкою, але чіпкою плівкою. Провести обклеювання шпалерами або фотошпалерами буде дуже просто. Ви зможете виконати декор за всіма правилами: бездоганно приклеїти фотошпалери, комбіновані шпалери, фрески.

Акриловий ґрунт:

 • • збільшує адгезію клею і економить клеючий склад;
 • • усуває неоднорідні плями;
 • • маскує дрібні дефекти;
 • • перешкоджає поширенню цвілі та грибка;
 • • практично не має запаху;
 • • легко змивається з рук без наслідків для шкіри (радимо все ж працювати в рукавичках).

Для сім’ї, яка займається ремонтом, актуальним є питання, скільки сохне грунтовка під шпалери. В середньому час висихання фахівці оцінюють в 10-12 годин. Хоча є швидковисихаючі грунтовки – в такому випадку обклеювання шпалерами можна починати через 3-4 години.

акрилова грунтовка під шпалери

Яку роль виконує грунтовка під шпалери, як вибрати ідеальний грунт для створення гарного інтер'єру

Зверніть увагу! Не завжди на баночці з грунтом написано «акрилова». Сьогодні майже всі ґрунтувальні суміші для стін роблять на основі акрилатів.

У яку суму обійдеться грунтовка перед шпалерами

В середньому 2 літри універсальної грунтовки суміші коштують 70-130 грн. Імпортні матеріали та грунти з особливими властивостями обійдуться дорожче, їх вартість може доходити до 300 і навіть до 700 грн. за упаковку. Яку ґрунтовку обрати під шпалери – дорогу або дешеву? Якщо хочеться заощадити, беріть недорогий варіант перевіреного виробника. Добре зарекомендували себе грунтовки Ceresit, Triora, Farbex.

Мінімальна витрата рідкої грунтовки оцінюють в 50 г на квадратний метр. Отже, на кімнату 3х4 м з висотою стелі 2,5 м знадобиться 1,75 кг ґрунту, тобто 2 л рідини (на практиці трохи менше з урахуванням віконних і дверних прорізів). Саме тому готові суміші найчастіше продають розфасованими в дволітрові пляшки.

Яку роль виконує грунтовка під шпалери, як вибрати ідеальний грунт для створення гарного інтер'єру

Увага! Вартість одного літра залежить від розфасовки. Якщо придбати упаковку на 5 або 10 л, то ціна одного літра «опуститься» до 20 грн. Однак при ремонті в окремо взятій кімнаті така покупка не буде вигідною, так як залишаться зайві літри, які доведеться просто вилити. Якщо ж ремонт буде проводитися у всіх кімнатах відразу, то вигідніше купувати більшу банку.

Підведемо підсумки

Створення сучасного дизайну за допомогою шпалер і фотошпалер потребує відповідної попередньої підготовки. Грунтування зменшить витрату матеріалів, зміцнить поверхню, нейтралізує пил, зменшить кількість рідини, яку стіна буде «тягнути» з клею. Якщо робота зроблена на совість, не доведеться через 2-3 роки робити новий ремонт. В результаті ваші гроші та зусилля не будуть витрачені даремно!

ґрунтовка стін

Кошик