Дизайн залу з каміном: фото, ідеї, основні художні напрями

Дизайн залу з каміном: фото, ідеї, основні художні напрями

Автор: Канарка Канта

Дата:

У міру появи нових електроприладів, все більш актуальним стає дизайн залу з каміном. Світло і тепло – основні елементи інтер’єру. Багатьом хочеться бачити в своїй вітальні, разом з радіаторами опалення і лампами денного світла, «живий» вогник.

Зробити це за допомогою сучасних матеріалів – зовсім не важко! Для облаштування камінної зони можна використовувати полістиролові панелі, керамічну плитку, гарні фотошпалери. Обмежень, по суті, немає.

гарний дизайн залу з каміном

Дизайн залу з каміном в квартирі: електричний чи натуральний

Як правило, в квартирах і студіях встановлюють електричні моделі. Електрокаміни – обігрівачі, стилізовані під камін. З їх установкою не виникає складнощів. Вони оптимально вписуються в простір вітальні і значно економлять площу. В силу простоти експлуатації електричний камін в залі – найбільш затребуваний варіант.

Дизайн залу з каміном: фото, ідеї, основні художні напрями

Зверніть увагу! Оскільки різноманітність електрокамінів нічим не обмежена, крім фантазії виробників, легко підібрати в спеціалізованому маркеті варіант практично для будь-якого інтер’єру – класичного, комбінованого або стилю хай-тек.

Біокаміни також широко затребувані, але більше в приватних будинках. Їх використання передбачає запас екологічного палива (дрова) і облаштування димаря. Інтер’єр залу з каміном біо, як правило, це вибір заміських домоволодінь. Іноді можна зустріти газові моделі. Тоді затишний вогник буде підніматися над газовим пальником.

інтер'єр залу з біо каміном

Дизайн залу в будинку з каміном

Якщо в житловому приміщенні є піч, інтер’єр узгоджується з її видом і типом. Якщо плануванням передбачений зал з каміном в будинку, можемо порекомендувати три перевірених варіанти:

  • Класика (неокласика). Білі меблі, багатий декор, світлі шпалери – характерні прикмети класичного інтер’єру. Дуже добре, якщо оформлення базується на традиційному декорі, а камінна зона декорована білими або золотистими гратами. Можна поставити поруч два зручних крісла та круглий столик!
  • Мінімалізм. Сувора контрастна гамма та відсутність надлишкового декору – прекрасно поєднуються з вбудованим каміном простої прямокутної форми.
  • Англійська. Шкіряні крісла, респектабельні шпалери, дерев’яні панелі – доречні в поєднанні з піччю класичного зразка. Вона може бути облицьована цеглою або натуральним каменем. Але частіше стилізацію під старовину роблять з гіпсокартону.
Дизайн залу з каміном: фото, ідеї, основні художні напрями

Увага! У квартирах конструкції з відкритим вогнем використовувати заборонено. На допомогу приходять фальш-каміни. Вони створюють потрібну атмосферу, органічно вписуються в дизайн. Та й декор підібрати набагато простіше. Підійдуть фотошпалери, фрески, художні панно, 3D-панелі.

камін в залі

Дизайн залу з каміном і телевізором: особливості розміщення

Осередок, як правило, розміщують у вітальні. Тому виникає питання, як краще поєднувати телевізор і джерело вогню. Звичайно, біокамін або модель на електриці слід розташувати подалі від екрану, так як надлишкове тепло зашкодить електроприладу. А ось фальш-камін можна облаштувати на будь-якій відстані від телевізора.

Дизайн залу з каміном: фото, ідеї, основні художні напрями

Порада! Не розміщуйте екран на протилежній стіні. Відблиски вогню завадять перегляду фільмів та відео.

інтер'єр залу з натуральним каміном

Зал з каміном: дизайн з використанням фотошпалер

З джерелом вогню (натуральним або імітацією) добре виглядають натуральні матеріали: цегла, камінь, дерево, сланець. Якщо ж немає можливості (бажання) возитися з подібною обробкою, виручать фотошпалери, що імітують будь-який напрямок інтер’єру. Вони створять потрібну атмосферу, дозволять втілити в життя стилізовані рішення. Та й вартість шпалер невелика – ремонт не влетить в копієчку.

фотошпалери камін в інтер'єрі залу

Підведемо підсумки

Дизайн залу з каміном сьогодні – не тільки для приватних будинків і великих особняків. Він доступний і власникам маленьких квартир. Сьогодні випускають величезну різноманітність домашніх електрокамінів: вбудованих, пристінних, підвісних, острівних. Можна обрати гідну модель відповідно до свого бюджету!

дизайн залу з каміном в сучасному стилі

Кошик