Дизайн кухні з балконом: фото, цікаві знахідки, вигідні інтер’єрні рішення

Дизайн кухні з балконом: фото, цікаві знахідки, вигідні інтер'єрні рішення

Автор: Канарка Канта

Дата:

У наших малогабаритних квартирах хронічно не вистачає місця. Якщо архітектурним проектом передбачений вихід з кухонної зони на балкон, це відкриває додаткові можливості! Радимо не розглядати зовнішній майданчик як додаткову комору і вибрати дизайн кухні з балконом в сучасному стилі. Це дозволить збільшити функціональність робочої зони, її естетичну привабливість, отримати додаткове місце!

дизайн кухні суміщеної з балконом

Дизайн кухні, суміщеної з балконом: що дозволено законом

Любителі сміливих рішень відразу думають про розширення кухонної зони за рахунок балконних. Це цікавий варіант, але якщо мова йде дійсно про балкон (не про лоджію), навряд чи вдасться реалізувати його в багатоквартирному будинку. Як би не було спокусливо усунути перешкоду між простором кухні та зовнішнім майданчиком, ламати несучі стіни категорично не рекомендується. Якщо вам дісталася кухня з балконом, дизайн слід будувати на існуючому плануванні.

Дизайн кухні з балконом: фото, цікаві знахідки, вигідні інтер'єрні рішення

Увага! Перш ніж зносити стіни і перегородки для об’єднання двох зон, подумайте, чи впишеться такий ремонт в вимоги закону. Ознайомитися з нормами чинного законодавства можна в постанові Кабінету Міністрів від 28.12.2016 № 1024. Якщо все ж залишилися сумніви в законності перепланування, можна звернутися із запитом до БТІ, отримати письмову відповідь і тільки тоді приступати до ремонту.

сучасна кухня з балконом

Кухня на балконі: дизайн, попередні етапи ремонту

Незважаючи на те, що повністю знести стіну не вдасться, можна оформити обидва приміщення в одному стилі (підібрати однакову кольорову гамму, аксесуари, освітлювальні елементи). Оскільки балконна зона в більшості випадків не опалюється і не має додаткових джерел електроенергії, винести на неї робоче обладнання не вдасться. Дизайн інтер’єру кухні, суміщеної з балконом, перш за все передбачає утеплення зовнішньої зони і монтаж джерел світла. Перед початком оздоблювальних робіт:

 • • встановлюються сучасні склопакети;
 • • настилається підлога (можливо, з підігрівом);
 • • вибирається обробка для стін;
 • • монтується електропроводка.

Бажано мати на балконі опалювальний прилад (електричний камін, інфрачервоний обігрівач). Тоді можна зробити гарний інтер’єр, облаштувати приміщення з комфортом: наклеїти фотошпалери, організувати обідню зону, винести барну стійку, поставити плетені меблі.

Дизайн кухні з балконом: фото, цікаві знахідки, вигідні інтер'єрні рішення

Зверніть увагу! При поєднанні двох зон дуже важливо, щоб потрапити з одного приміщення в інше було легко. Тому замість розпашної двері розумно встановити розсувну конструкцію.

кухня об'єднана з балконом

Дизайн кухні на балконі: оформляємо єдиний простір

Якщо вдасться узгодити знесення підвіконного блоку і встановити скління в підлогу, це вигідно підкреслить єдність стилю. Та й рівень освітленості відразу зросте. У будь-якому випадку дизайн балкона, сполученого з кухнею, передбачає відсутність візуальної перепони між двома зонами. Штори краще замінити прозорими фіранками або прибрати зовсім. Дизайн кухні на балконі на фото дає уявлення про те, як красиво це може виглядати.

Але частіше при проведенні ремонту доводиться залишати цокольний блок на місці. Не біда! Є багато інших способів і матеріалів оформити дві зони в одному стилі:

 • • колір (єдина кольорова гамма візуально об’єднає приміщення);
 • • світло (два однакових світильника виконають ту ж задачу);
 • • обробка шпалерами або фотошпалерами («родинні» картинки на стінах створять ілюзію об’єднаного простору);
 • • меблі одного напрямку.
Дизайн кухні з балконом: фото, цікаві знахідки, вигідні інтер'єрні рішення

Порада! Якщо ви використовуєте шпалери для оформлення кухонної зони, то завдання об’єднання двох приміщень значно спрощується. Також фотошпалери – вигідний вибір, якщо обидва приміщення дуже маленькі. Наприклад, дизайн кухні в хрущовці з виходом на балкон зручно будувати на поєднанні світлих тонів та на прийомі контрасту. Виконати стильну обробку за допомогою керамічної плитки – довго і дорого. Обрати і наклеїти стильні шпалери – можна за 1-2 дня.

фотошпалери на кухні з балконом

Маленька кухня з балконом і дизайн в стилі «мінімалізм»

Особливо актуально розширення простору, коли обирається дизайн маленької кухні з балконом. Розумно винести «все зайве» з робочої зони. Як правило, це шафки, стільці та стіл. Як завжди, в таких випадках, актуальні складні меблі та вбудовані шафи, які не будуть візуально захаращувати приміщення.

Для крихітного кухонного простору додаткова площа – справжня знахідка. Використовувати її потрібно по максимуму. Проблема в тому, що в невеликій квартирці балкони зазвичай теж маленькі. В такому випадку кожна дрібниця має значення. Дизайнери радять:

 • • продовжити під вікно лінію кухонних меблів (використовувати підвіконня як стільницю);
 • • помістити радіатор в закритий короб того ж кольору, що і основна обробка;
 • • замінити громіздкі конструкції з гіпсокартону однотонними шпалерами або фотошпалерами з абстрактним малюнком;
 • • віддати перевагу складним, плетеним або дизайнерським металевим меблям (вони менше захаращують простір).
Дизайн кухні з балконом: фото, цікаві знахідки, вигідні інтер'єрні рішення

Порада! Не раціонально захаращувати крихітне приміщення звичним кухонним гарнітуром. Краще використовувати маленькі ніші, виїмки, порожнечі для коробів і ящиків, які можуть зіграти роль шафки або додаткових меблів.

маленька кухня з балконом

Підведемо підсумки

Сьогодні дизайнери готові запропонувати безліч ідей, як облаштувати в одному стилі два суміжних приміщення. Перш ніж вибрати дизайн кухні з балконом, слід приділити увагу практичній стороні питання. Щоб перебувати в такій обідній зоні було комфортно, необхідно утеплити балкон, подумати про освітлення, способах обігріву. Після закінчення основних робіт можна обирати елементи декору, шпалери для стін, фреску для оформлення робочої зони, погоджувати кольорову гамму, купувати аксесуари, меблі.

красива кухня об'єднана з балконом

Кошик