Обратная связь
Головна
Види фотошпалер

Види фотошпалер: якісні, екологічні та естетичні панно

Завдяки можливостям художніх покриттів в дизайні інтер'єру можна реалізувати безліч задумок. Гарні образи залучають для того, щоб створити стиль, надати візуальних ефектів. Вибираючи тип покриття і фото для друку, важливо враховувати не тільки естетичну сторону питання, а й те, наскільки практичним буде декор. Багато в чому успіх ремонтно-оздоблювальних робіт залежить від того, фотошпалери якого виду будуть обрані.

Настінні покриття розрізняються за типом основи для друку і бувають таких видів:

Паперові фотошпалери

Паперові фотошпалери. Фактура шпалер гладка глянцева, для покриттів характерна висока передача кольору. Паперові основи вважаються найдоступнішими, їх часто вибирають для оклеювання стін в спальнях, офісах, громадських приміщеннях. Для друку таких фресок використовується щільний папір, при цьому важливо пам'ятати, що матеріал чутливий до підвищеної вологості.

Флізелінові фотошпалери

Флізелінові фотошпалери. Міцні якісні текстури з матовою поверхнею. Визнані найбільш екологічними і широко застосовуються в декоруванні дитячих. На таких основах гарно виглядають світлі, «повітряні» сюжети, акварельний живопис. Серед переваг також варто відзначити простоту монтажу.

Вінілові фотошпалери

Вінілові фотошпалери. Основи високої міцності, довговічні та легко миються. Завдяки широкому вибору текстур, композиціям можна надати різні художні ефекти. Наприклад, фактури з дрібним рельєфом рекомендовані для друку деталізованих сюжетів. Легка зернистість надає зображенню естетичності і глибини. Текстури з виразним, крупним рельєфом призначені для імітації фрески, декоративної штукатурки, живописного полотна. Такі шпалери можуть виглядати як картина або настінний живопис.

Крім перерахованих, існують ще деякі відмінності. Настінні покриття можуть бути виготовлені на самоклеючій текстурі, для таких не доведеться купувати клей, але розміщувати на стіні їх складніше, ніж звичайні шпалери. Також є тип фотошпалер, які можна покрити лаком. Цей спосіб захисту картинки застосовується тільки до певних видів. Для лакування підходять вінілові текстури, але не флізелінові.

Як правильно вибрати покриття для виготовлення фотошпалер?

Підбирати основу для виготовлення фотошпалер варто з урахуванням функціональності приміщення. Наприклад, для спалень та дитячих краще вибрати «дихаючі» флізелінові основи. А ось для оклеювання стіни в їдальні, коридорі варто підібрати вінілові покриття. Такий вид фресок буде стійкий до механічних пошкоджень і не вигорить під впливом сонячних променів.

фотошпалери