Обратная связь
рус

укр

працюємо заради перемоги

Види портретів

Автор: Канарка Канта

Дата:

Спочатку портрет з'явився в образотворчому мистецтві в епоху Відродження. Суть техніки полягала в передачі художником індивідуальності зображуваної людини або групи людей. Поступово з розвитком технологій і цифрових методів портрет плавно перемістився в мистецтво фотографії.

гарний портрет

Які бувають портрети

На даний момент часу живопис і фотографія в портретному жанрі мають величезну кількість різновидів. Головними пунктами для класифікації є емоційність героя, кількість зображуваних людей. Особливо важливо було правильно підбирати кольорову гамму.

Цікаво, що портрети були винайдені з функцією заміщення людини. Якщо важлива персона зображена на картині, то значить, вона присутня в цій кімнаті, нарівні з живими людьми. Цим прийомом користувалися імператори, які не могли встигнути відразу в кілька місць. Так, їх портрети завжди висіли в парламенті і в залах засідання суду.

Найбільш відомими видами портретів вважаються:

  • • Парадний;
  • • Камерний;
  • • Костюмований;
  • • Колективний;
  • • Мініатюрний;
  • • Історичний;
  • • Портрет-прогулянка;
  • • Сімейний;
  • • Релігійний портрет;
  • • Автопортрет.

Щоб зрозуміти в чому їх відмінності розглянемо кожен вид портретів окремо, приділяючи увагу характерних рис, деталей зображення людини.

сімейний портрет

Особливості парадного портрету

Один з найвеличніших типів портрета. Він був доступний тільки для високо поставлених чинів, статусних людей, імператорів, імператриць, монархів або графів. Головна функція зображення полягала в видимому піднесенні людини, навмисному пафосі.

Обстановка повинна бути пишною, багатою і розкішною, але не відволікати від значущої фігури. Людина розміщується строго по центру в повний зріст. При цьому розташування може бути сидячи або стоячи. Одяг підкреслює стильовий напрям епохи, обов'язково присутня атрибутика влади. Важливо витримувати кольорову гамму. Емоційний стан спокійний, врівноважений.

парадний портрет

Характерні риси камерного виду

На відміну від парадного, камерний портрет повинен був передавати не статус людини, а його духовний, емоційний стан. У них найголовніше - це особистість, а не регалії.

Історично сформувалися канони написання. Темний фон створював атмосферу таємничості і допомагав виділити людину, при цьому ми не знайдемо картин, що зображують фігуру в повний зріст, так як обирався великий кадр, де можна розглянути очі. Одяг скромний, але елегантний. У цій простоті є і лоск, і досконалість.камерний портрет

Костюмований портрет

Цей вид дозволяє представити особистість в різних обличчях від російського народного вбрання до урочистого парадного. Головний акцент створюється на стилізацію образу, на характерні атрибути.

костюмований портрет

Колективний

При зображенні більш ніж двох персон можна вважати, що це колективний тип. Тут важливо правильно скласти композицію, щоб всі зображувані люди виконували певну роль. До однієї з головних різновидів колективного портрета є сімейний. Головними героями є сім'я. Художник або фотограф повинен помітити особливості сімейного або побутового укладу і створити максимально ідеальну обстановку для реалізації задуманого.

колективний портрет

Мініатюрний

Це невелика картинка з зображенням обличчя людини. Розміри складають від 10 до 20 сантиметрів, саме тому називається мініатюрним. Його легко брати з собою в дорогу. Чудово підходить в якості подарунка.

мініатюрний портрет

Історичний

Представляє найбільш великий варіант для творчості. Різноманітні епохи з їх стилістичними рисами. Для чоловіків - це зображення на здибленому коні. Для жінок - це розкішні кремплінові сукні. Часто зображується на фоні історичних подій, що створює справжню обстановку.

історичний портрет

Портрет-прогулянка

Головною особливістю є закарбування людини на лоні природи, де навколишнє оточення описує стан душі людини. Подібний живопис був характерний для епохи рококо. Відтінки зазвичай світлі, пастельні і ніжні.портрет-прогулянка

Релігійний портрет

Пишеться за канонами, зазвичай використовувався для зображення ченців, святих. Був популярний в епоху Відродження. Кольорова гамма спокійна або нейтральна. Вираз обличчя умиротворений, натхненний.

релігійний портрет

Автопортрет

Техніка зображення людини самим собою називається автопортретом. Людина дивилася у дзеркало і намагалася замалювати власні обриси. Зазвичай люди намагалися відобразити своє обличчя, рідше створювалися малюнки в повний зріст. Не існувало певних канонів малюнка, тому творець міг проявляти власну фантазію. Часто художники просто робили замальовки олівцем. У сучасному світі фотографії, автопортретами можна назвати класичне селфі.

автопортрет

Види портретів в сучасній фотографії

Завдяки різноманітним програмам для обробки всі перераховані види портретів звичайна фотографія може легко перетворитися на справжній шедевр. Надалі вона може бути роздрукована на полотні. Подібний декор стане цікавою і незвичайною прикрасою в будинку. Пам'ятайте, що підбирати стиль картини необхідно виходячи з інтер'єру кімнати. Якщо ваша квартира демонструє риси витонченої класики, то можна задуматися про парадний або камерний стиль, де панує епоха 17-19 століть.

Гарний якісний портрет в фотографії - це справжнє мистецтво, яке буде радувати вас і ваших близьких.

Читайте також:

Картини в стилі кубізм

ТОП-6 найбільш відомих картин